hapiky

Má vesmír svoji osu?

Někteří vědci to tvrdí. Vesmír prý může být i jedna velká černá díra se vstupem a výstupem (dvěma trychtýři), toroidní vesmír, vesmírný tunel atd…

Nejlepší odpověď
Kepler

To jsou jen různé dohady a nepodložené teorie. O tom jak vypadá vesmír víme prd.

Další odpovědi
Smack

Červi díra je něco jako hvězdná brána.

paul1

Četl jsem kdysi i takové fantazie, že náš vesmír klidně může být součástí nohy nějakého obra 😁.

orwell

I to může být pravda. Zrovna před pár dny tuto možnost vysvětoval v pořadu o vesmíru na Prima ZOOM nějaký vědec. Pro tak fundovaný výklad nejsem disponován, ale něco o tom se lze dozvědět např. zde: https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/za­sadni-obrat-vesmir-by-mohl-byt-konecny-40367367

Přemysl

Nemá.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.