Miroslavst

Proč Slunce svítí samo a Měsíc ne? A svítí Země?

Nejsem účastníkem AO.
Proč slunce svítí a Měsíc ne?
Když je to odrazem, proč nesvítí Země? Nebo taky svítí?

Nejlepší odpověď
poa.li

Ano Země při pohledu z např. z měsíce také svítí. Podobá se světle modrému drahokamu.

Další odpovědi
Ella

Slunce svítí, protože je to hvězda a Měsíc je pouze planeta, která odráží světlo hvězd… alespoň jsem to takhle slyšela

dudu

Až se lidstvu podaří díky současné iniciaci atomových a hlavně vodíkových bomb, které má k dispozici nastartovat nukleární fůzi a vodík obsažený v oceánech se začne přeměňovat na helium, pak zcela určitě naše Zemička setsakramensky zasvítí. Vám je Miroslave, tuším okolo čtyřicítky, tak se toho nedej bože třeba dočkáte. Já však o tu podívanou opravdu, ale opradu nestojím.

comedian

Da se rict ze ve vesmiru jsou telesa bud ktera vyzaruji energii(hvezdy-Slunce)nebo ji pohlcuji a odrazi(zeme,mesic).