Jashin

Proč hvězdy svítí a kam v noci zmizí sluneční paprsky ?

Proč hvězdy svítí ? Mohou za to tzv. termonukleární reakce nebo je to odraz slunečních paprsků ?

Nejlepší odpověď
dudu

Musíme rozlišovat planety a měsíce naší sluneční soustavy a hvězdy – v nich probíhá jaderná fůze při které se uvolňuje elektromagnetické záření m.j. i ve viditelném spektru. Ve dne jejich světlo překrývá svit naší hvězdy zvané Slunce. Planety pak svítí díky odrazům slunečního světla.

Další odpovědi
Drap

Je to odraz slunečních paprsků

iceT

Slunce je na opačné straně zeměkoule,tam tedy svítí.Hvězdy i Měsíc jen odrážejí jeho paprsky.
Baterka taky svítí jen rovně a je-li její paprsek zastíněný nebo částečně zakrytý,tak světlo dopadá na předmět a hrany předmětu,ale nezahýbá kolem předmětu,čili za předmět nesvítí.Stejné je to se sluncem.
Tak nějak nás to učili ve škole.

astroamateur

za příčinou svítících hvězd stojí termonukleární reakce v jádrech hvězd a planety…ty prostě odrážejí světlo ze slunce