no107064

Proč jsou hloupější lidé odvážnější a chytří naopak zbabělejší?

uvědomuje si jejich mozek si více následky oproti takovým těm typcikým hloupějším rváčům?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, kde jste se s tímto tvrzením setkal, ale nemusí to tak být.

Víte, kdo je zbabělec? Člověk, který je ustrašený, bázlivý, slaboch atd. Zbabělcem může být člověk hloupý, ale i chytrý,. J. Werich zbabělce definuje:" Zbabělci jsou nepochybně nebezpečný živel, ale co teprve odvážní blbci?"

Hlupák nemusí být přímo rváč, jak uvádíte, ale sebevědomý člověk, který se pokládá za dokonalého – všecho ví, všechno zná. Ostatní jsou podle něho hlupáci, neuzná jiný názor atd.

Řekla bych, že chytří lidé jsou skromnější, nechlubí se svými vědomostmi, nemyslí, že ostatní jsou hloupí. Říká se,:cyhtrému napověz, hloupého trkni". Chytrý žádnou nápovědu nepotřebuje. " Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, si jen ti nejchytřejší hrají na hloupé.." Jan Werich

Citáty J. Wericha ze stránky Jan Werich – hlavní odkaz http://cs.wiki­quote.org/wiki/Jan_We­rich

Další odpovědi
anonym

Moudrý člověk nemusí používat násilí k tomu, aby docílil svého, k tomu má mozek, hlupák mozek nemá a neumí řešit věci jinak, než bitkou, ale nemyslím, že u toho hloupého by se jednalo o odvahu, spíš první a zároveň jediný nápad, jediná možnost, která mu probleskne hlavou.

mosoj

Nejsem o tom přesvědčen, ale svoji roli hraje určitě chytrost a rozum. Nejsou hazardéři a uvědomují si více rizika a následky..

zjentek

jo, uvědomuje ..čím víc primitiv, tím nižší pud sebezáchovy. Co se týká těch rváčů, hlupák má povětšinou různý sociální potíže, takže nemá „co ztratit“ a do rvačky jde s o to větší vervou a pro sebemenší popud. Ovšem když narazí (dostane první střelu jako z děla), rázem je z něj beránek, který se chce přátelit ..takže mozek primitiva si taky uvědomuje následky, jenže je málo moudrých, kteří střílí jako z děla ..ale je nejvyšší čas, kdy už by „ti hodní“ měli přestat sedět se založenýma rukama a působit jako zbabělci, jak píšeš, a naopak by měli začít trénovat dělovou ránu, jinak je budoucnost jejich společnosti skutečně ohrožena, i když ten „citlivej“ nebo svalově atrofovanej si to prozatím nechce přiznat ,)
Doplňuji:
čímž nechci urazit intelektuály s atrofovaným svalstvem, potenciální útočník bez zjevné příčiny, s kterým se můžete srazit, má zpravidla atrofii mozku, takže teoreticky jsou vaše síly vyrovnány ..bohužel vás však obyčejně zmrzačí

ponovotny

opravdu?

MK44

Nejde o odvahu a zbabělost. Jde o to, že člověk přemýšlivý hlouběji domýšlí možné následky, zatímco jedinec v této oblasti hendikepovaný nikoli. Sobecký jedinec, který koná hlava nehlava ve svém (krátkozrakém) zájmu, bez ohledu na jiné, má tendenci osočovat člověka uvážlivého a ohleduplného ze zbabělosti v blahé víře, že sám bude vypadat jako odvážný a že si tak vylepší mravní kredit. Psychopatičtí jedinci pak pod rouškou pojmů odvaha a zbabělost dokonce činí nátlak na jiné, aby je přiměli k nesprávným věcem. Například: „To seš pěknej zbabělec, když se bojíš ukrást v marketu flašku.“ Odvážné je takovým a podobným nátlakům čelit.

Odvážný je ten, kdo se vrhne do vody, aby zachránil tonoucího. Odvážný je hasič, který někoho vynese z hořícího domu. Ten, kdo riskuje zdraví nebo život jen proto, aby sám sobě něco dokázal nebo aby se blýsknul jako „hrdina“, je hazardér a potenciálně zneužívá záchrannou službu. Odvážný je, kdo prosazuje své mínění proti mocným, nebo proti většivému názoru (samozřejmě, je-li jeho postoj uvážený a nikoli v rozporu s dobrými mravy).

Zbabělost je zneužívat nedostačivosti, tísně nebo nevědomosti jiného. Zbabělý je ten, kdo si dodává sebevědomí agresí vůči slabšímu. Kdo si na úkor slabšího osobuje nějaké výhody. Nedá se říct, že by to nějak souviselo s chytrostí. To spíš s chytráctvím. Proto je velkým zbabělcem jedinec vzdělaný a schopný, pokud se dopouští podvodů, defraudací a vydírání, ačkoli je schopen se o sebe postarat řádným způsobem. Při vědomí toho, že svým příkladem ovlivňuje a utváří společenské poměry, ve kterých sám bude žít, to rozhodně nelze nazvat ani chytrým ani odvážným.

anonym

Podle čeho soudíš?

dědapetr

Nemohu souhlasit s tvojím tvrzením,ale je rozdíl mezi odvahou a hazardem.

štamgast

Protože hloupí lidé jsou hloupí a neuvědomují si rizika a jdou do všeho po hlavě.

Pepa25

Na to existuje (prý mexické) přísloví: Kdo nic nezná, ničeho se nebojí …

Kankys

A z jakých zdrojů máte že chytří lidé jsou zbabělejší??

marci1

Samozřejmě, že mozek chytrých lidí pracuje a přemýšlí nad důsledky „odvahy“. Ale je odvaha 🙂 a odvaha ☹. Chytrý člověk, který má rád adrenalin, tak provozuje různé adrenalinové sporty, bude se snažit třeba zachránit člověka, ale zcela jistě bude přemýšlet, jestli mu nějaký agresivní člověk stojí za to, aby s ním „válčil“, popř. se střetl v pěstním souboji. 🙂

tencosepta

Blbí lidé si nedomyslí následky svého chování.