eviktet

Přiberu ještě více na váze, když začnu posilovat?

Zjistila, jsem, že moje BMI se hodně blíží nadváze, chtěla bych se zeptat, jestli když začnu posilovat a samozřejmě začnu jíst zdravě, sníží se moje váha, nebo jestli váha zůstane, ale tuky se přemění na svalstvo. Chtěla bych totiž přímo ubrat na váze, protože i to číslo je docela vysoké…

Nejlepší odpověď
david22

Přiklad ze života:
Moje matka měla nadváhu. Začala chodit do posilovny. Vzhledově začala jakoby být čím dál více štíhlá, oblékla kalhoty i halenky, které poslední léta nemohla na sobě dopnout. Všichni ji říkali jak je štíhla a má supr postavu, leč když si stoupla na váhu zjistila, že váží stále STEJNĚ – jako jako na začátku před posilovnou.

Čili shodila nadbytečný tuk a lehce přibravala na svalech. Resp. je zpevnila ale jelikož je žena, neměla svalnatou, ale spíše štíhlou postavu.
Navíc se cítila zdravěji a vitálně.
Doplňuji:
Omlouvám se za překlepy :)

mojitek

Ten BMI index neberte vážně.Jábych při své výšce měl vážit nějakých 85 kg-ok,ale s hrudníkem 120 cm?Ten index nebere v potaz tělesnou konstituci což je zásadní problém.Jinak pokud chcete cvičit a ještě k tomu zdravě jíst tak se vykašlete na váhu-váha to je dost relativní pojem.Rozhodně Vám ubyde tuk a cvičením docílíte zkvalitněním svalové hmoty,tzn že budete třeba vážit stejně ale budete vypadat o poznání líp.Záleží taky jak budete cvičit,protože není cvičení jako cvičení,ale buďto si nejdřív proštudujte nějakou literaturu nebo si zaplaťte instruktora(stačí jen na začátek abyste pochopila co a jak pak pojedete na vlastní triko).