Avatar uživatele
Kohut57

Povedlo se vám poplést příjmení?

Jako mě, Vozku jse oslovil,pane Kočí,Švece, pane Ševče,Šaška,pane Kašpare,Vogla,pane Ptáku a desítky dalších.
Doplňuji:
A co takhle nomen omen? Bankovní úředník Nešetřil,premiér Nečas apod.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Damiana, briketka10, anonym, Monča.R.E.T., Nazdar Bazar před 4312 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

no, takhle úplně ne, ale s kámošem, říkali sme mu „žába“, sme se jednou potkali na úřadě a von si nechával vystavit novou občanku a nahlásil tam tu svoji přezdívku :), tak já sem se nejdřív začal smát ale von to bral úplně vážně a nechal tam tu úřenici, aby to nacvakala do počítače a na tohle „jméno“ mu vystavila průkaz, tak to už sem trochu zvážněl a říkám mu ..„né tyvole žábo to nemůžeš, z toho bude průser“ a von povídá „a z čeho jako?“ , „no že si to necháš napsat na žábu“ , a on prej „ale já se tak jmenuju“ …tak tím mě dostal, takže já mu 4 roky říkal jeho příjmením, to sem fakt nečekal,,,,, a mně bylo divný že když sem na něj na jedný jejich rodinný oslavě kam mě pozval zavolal, tak že se votočila půlka rodiny…

tady jeden profláklej for na tohle téma > http://www.vti­palek.eu/vtipy/vtip/3857

a tudy něco už trošku šejdrem > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/setkali-jste-se-v-zivote-s-nejakym-zajimavym-prijmenim

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Už jsem někde zmiňovala.

Kdysi v minulosti jsem telefonovala na jednu nadřízenou krajskou instituci . Ozvalo se XXX. Pokračovala jsem. Představila jsem se a požádala nějak takto: Mohla byste mě prosím přepojit na s. Šulína? Odpověď: U telefonu. Ale nejsem soudružka, jsem soudruh Šolín. Trapas, omluvila se a zavěsila telefon. Totiž dotyčný měl hlas jako žena.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Příjmení ne, ale jednalo se o jméno. Zaměstnavatel omylem jej evideoval pod jménem Ivan (jmenoval se Mirek). Zjistil to na výplatní pásce. Ptal se mne co stím a napadl mne kanadský žertík. Vysvětlil jsem mu (přeháněl jsem), že to není jen výplata, ale i zdrav. pojišťovna, kvůli daním finančák a bude jednodušší zajít na matriku a za 1000 se nechat přejmenovat na Ivana. No, Mirek šel na matriku, ale tam jsem ho zastavil, šli jsme za mzdovou, kde si to opravila v databazi. Jen mne udivilo, že opravdu by se nechal přejmenovat (bylo mu v té době 21 let a opravdu naivní)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Povedlo a pěkně trapně. Oslovila jsem pana Chlastáka „pane Chlastáček“ a on se mezi tím nechal přejmenovat na Vlasák. Stalo se to na mé první svatbě.
Doplňuji:
Měls to dát jako samostatnou otázku, takhle to zapadne ☹. Zatím mne napadlo jen truhlář Hřebík a lékař MUDr Mudr, další už si teď po ránu nevybavím.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Já si na dávám docela pozor. Kopíruji ale svůj zážitek, který jsem tu kdysi dávala k dobru.
V TV mám kolegyni/zmatkařku, která kdysi měla dělat rozhovor s JUDr. Žahourem. Byla nervózní a myslela jen na obsah živého vysílání. Jediné, co si z právníkova jména „zapamatovala“ bylo to, že zní staročesky a týká se nějakého známého blevajzu k jídlu. Přivítala ho slovy: Jsem ráda, že na Vaše dotazy bude dnes fundovaně odpovídat pan doktor Vejmrda…!
No, nežaloval ji…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Jako že panu Zelenkovi řekneš pane Červenko nebo pan Rozsypal je najednou pan Sbíral? Jo :) To znám, i když to není z „mé dílny“.

A bacha na přezdívky – znáte to? Nastoupíte na nové místo, nikdo neřekne kolegovi jinak než Vogl a vy na něj „pane Vogle“ a helemese, on to Ptáček :)
Doplňuji:
Ani mi nedošlo, že Vogl už nahoře visí :) No jo, Voglů je plný svět :)

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Můj bratr seděl ve třídě s jedním, co se jmenoval Rajtr, ale všichni mu říkali Handra, i u nás doma když byli tak mu tak říkal, prostě Handra a když byl rodičák, moje mamka oslovila paní Rajtrovou „Tak jak, paní Handrová, taky je ten váš kluk tam blbej?“
A po svatbě jsem si nemohla vzpomenout na úřadě,jak se to jmenuju, měla jsem „vokno“ dobrejch deset vteřin a taky v nemocnici po narkoze když mě budili mi říkali příjmením, z polospánku jsem to slyšela a v duchu jsem si říkala, proč se ta baba neozve, ať můžu klidně dál spát…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
50centes

Původně to byla Skokanová a já jí řeknu paní Skozanová

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Už jsem někde uváděla.

Kdysi v minulosti jsem telefonovala na jednu krajskou nadřízenou instituci . Ozvalo se XXX. Pokračovala jsem. Představila jsem se a požádala nějak takto: Mohla byste mě prosím přepojit na s. Šulína? Odpověď: U telefonu. Ale nejsem soudružka, jsem soudruh Šolín. Trapas, omluvila se a zavěsila telefon. Totiž dotyčný měl hlas jako žena.

před 4312 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek