Kohut57

Povedlo se vám poplést příjmení?

Jako mě, Vozku jse oslovil,pane Kočí,Švece, pane Ševče,Šaška,pane Kašpare,Vogla,pane Ptáku a desítky dalších.
Doplňuji:
A co takhle nomen omen? Bankovní úředník Nešetřil,premiér Nečas apod.

Nejlepší odpověď
bolak

no, takhle úplně ne, ale s kámošem, říkali sme mu „žába“, sme se jednou potkali na úřadě a von si nechával vystavit novou občanku a nahlásil tam tu svoji přezdívku :), tak já sem se nejdřív začal smát ale von to bral úplně vážně a nechal tam tu úřenici, aby to nacvakala do počítače a na tohle „jméno“ mu vystavila průkaz, tak to už sem trochu zvážněl a říkám mu ..„né tyvole žábo to nemůžeš, z toho bude průser“ a von povídá „a z čeho jako?“ , „no že si to necháš napsat na žábu“ , a on prej „ale já se tak jmenuju“ …tak tím mě dostal, takže já mu 4 roky říkal jeho příjmením, to sem fakt nečekal,,,,, a mně bylo divný že když sem na něj na jedný jejich rodinný oslavě kam mě pozval zavolal, tak že se votočila půlka rodiny…

tady jeden profláklej for na tohle téma > http://www.vti­palek.eu/vtipy/vtip/3857

a tudy něco už trošku šejdrem > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/setkali-jste-se-v-zivote-s-nejakym-zajimavym-prijmenim

Další odpovědi
annas

Už jsem někde zmiňovala.

Kdysi v minulosti jsem telefonovala na jednu nadřízenou krajskou instituci . Ozvalo se XXX. Pokračovala jsem. Představila jsem se a požádala nějak takto: Mohla byste mě prosím přepojit na s. Šulína? Odpověď: U telefonu. Ale nejsem soudružka, jsem soudruh Šolín. Trapas, omluvila se a zavěsila telefon. Totiž dotyčný měl hlas jako žena.

anonym

Příjmení ne, ale jednalo se o jméno. Zaměstnavatel omylem jej evideoval pod jménem Ivan (jmenoval se Mirek). Zjistil to na výplatní pásce. Ptal se mne co stím a napadl mne kanadský žertík. Vysvětlil jsem mu (přeháněl jsem), že to není jen výplata, ale i zdrav. pojišťovna, kvůli daním finančák a bude jednodušší zajít na matriku a za 1000 se nechat přejmenovat na Ivana. No, Mirek šel na matriku, ale tam jsem ho zastavil, šli jsme za mzdovou, kde si to opravila v databazi. Jen mne udivilo, že opravdu by se nechal přejmenovat (bylo mu v té době 21 let a opravdu naivní)

Sůwa

Povedlo a pěkně trapně. Oslovila jsem pana Chlastáka „pane Chlastáček“ a on se mezi tím nechal přejmenovat na Vlasák. Stalo se to na mé první svatbě.
Doplňuji:
Měls to dát jako samostatnou otázku, takhle to zapadne ☹. Zatím mne napadlo jen truhlář Hřebík a lékař MUDr Mudr, další už si teď po ránu nevybavím.

Damiana

Já si na dávám docela pozor. Kopíruji ale svůj zážitek, který jsem tu kdysi dávala k dobru.
V TV mám kolegyni/zmatkařku, která kdysi měla dělat rozhovor s JUDr. Žahourem. Byla nervózní a myslela jen na obsah živého vysílání. Jediné, co si z právníkova jména „zapamatovala“ bylo to, že zní staročesky a týká se nějakého známého blevajzu k jídlu. Přivítala ho slovy: Jsem ráda, že na Vaše dotazy bude dnes fundovaně odpovídat pan doktor Vejmrda…!
No, nežaloval ji…:-)

manon

Jako že panu Zelenkovi řekneš pane Červenko nebo pan Rozsypal je najednou pan Sbíral? Jo :) To znám, i když to není z „mé dílny“.

A bacha na přezdívky – znáte to? Nastoupíte na nové místo, nikdo neřekne kolegovi jinak než Vogl a vy na něj „pane Vogle“ a helemese, on to Ptáček :)
Doplňuji:
Ani mi nedošlo, že Vogl už nahoře visí :) No jo, Voglů je plný svět :)

anonym

Můj bratr seděl ve třídě s jedním, co se jmenoval Rajtr, ale všichni mu říkali Handra, i u nás doma když byli tak mu tak říkal, prostě Handra a když byl rodičák, moje mamka oslovila paní Rajtrovou „Tak jak, paní Handrová, taky je ten váš kluk tam blbej?“
A po svatbě jsem si nemohla vzpomenout na úřadě,jak se to jmenuju, měla jsem „vokno“ dobrejch deset vteřin a taky v nemocnici po narkoze když mě budili mi říkali příjmením, z polospánku jsem to slyšela a v duchu jsem si říkala, proč se ta baba neozve, ať můžu klidně dál spát…

50centes

Původně to byla Skokanová a já jí řeknu paní Skozanová

annas

Už jsem někde uváděla.

Kdysi v minulosti jsem telefonovala na jednu krajskou nadřízenou instituci . Ozvalo se XXX. Pokračovala jsem. Představila jsem se a požádala nějak takto: Mohla byste mě prosím přepojit na s. Šulína? Odpověď: U telefonu. Ale nejsem soudružka, jsem soudruh Šolín. Trapas, omluvila se a zavěsila telefon. Totiž dotyčný měl hlas jako žena.