Avatar uživatele
mojitek

Jak je to ted s nárokem na podporu v nezaměstnanosti?

Ahoj,chtěl bych se zeptat,jak je to ted s nárokem na podporu v nezaměstnanos­ti.Dřív to bylo pokud prostě ukončíte poměr a pracovali jste dohramady 1 rok během tří let zpětně.Ted je to jiné,myslím,že 1 rok dohromady během 2 let zpětně.Je ale taky změna další-je nárok na podporu pokud je ukončení „dohodou“ nebo vás musí vyhodit…nebo jak to je? Díky za případné info.
Doplňuji:
díky. Čili jestli to dobře chápu,tak kdybych odešel ze zaměstnání a bylo by ukončení -dohodou- nebo dohodou z vlastní vůle- tak bych pobíral po dobu 5 měsíců 45% platu?Chápu to dobře?Jen mi není jasný co by jaký by musely nastat podmínky abych pobíral oněch 65 % 2 měs./a další 2 měs.45%

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, zzzzz před 3591 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Viz https://portal­.gov.cz/portal/ob­can/situace/209/223/4­767.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

I když zaměstnání ukončíte dobrovolně, budete mít nárok na podporu v vplné výši
(první dva měsíce 65 %, další dva měsíce 50 % a po zbytek podpůrčí doby 45 % čistého průměrného výdělku), pokud v písemné výpovědi nebo v dohodě o rozvázání pracovního poměru uvedete vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti.

Vážných důvodů je 7 a některé z nich jsou uvedeny dost volně.
myslím, že byste mezi nimi mohl najít důvod vhodný pro Vaši situaci.

Viz vážné důvody (zákon o zaměstnanosti, §5 písm. c).
Odkaz vede na § 5, sjeďte si trochu níže na písmeno c).

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zamestna­nost/cast1.as­px#par5

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

K doplnění
Pokud tě propustí třeba pro nadbytečnost, nebo pokud firma krachne, tak ty si to nijak nezavinil, a á nárok na podporu normální to e těch 65 a pak 45%.

pokud ukončíš z vlastní vůle, tak jen 45%

Doplňuji:
Blbne mi PC, nějak se mi ztrácí písmenka, tak se omlouvám za chyby:-(( Musím psát úplně pomalu, jinak PC nestíhá ☹

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

díky všem za odpovědi

před 3590 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

zzzzz : jj,to pro tu nadbytečnost nebo když firma zanikne to je jasný.Ale ještě z nějakýho důvodu to jde ?Takhle jsem to myslel.Děkuju moc

před 3591 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

ivzez nás doplnila přesně:-))

jen dodám, pokud by si nastoupil na rekvalifikaci, tak je tam ta podpora vyšší, ale musí to být rekvalifikace přes ně, ta co nabízí ÚP.

před 3589 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek