Avatar uživatele
balet

Lze vystavit neschopenku zpětně?

Doktorka mi napsala neschopenku zpětně za včerejšek, kdy jsem měla dovolenou. Kolegyně pracovala na úřadě a říkala, že to není normální a považuje mě skoro za příživnici: D.
Nejde mi o to, abych za každou cenu měla zpět ten den dovolené, ale když mi to doktorka napsala, chtěla bych spíš vědět, zda to opravdu je možné.
Říkala mi, že když jsem měla velké teploty, že za to tu neschopenku mám mít.
Pokud víte něco bližšího, budu ráda. Díky.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, zzzzz, marci1 před 2611 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Pokud se nemýlím, pak lze neschopenku napsat až 3 dny zpětně. Kolegyně ať si trhne 😉
Mám pocit, že je to právě pro ty případy, kdy se člověk nemůže dostat včas ke svému lékaři (odpoledne, průjem, vysoké teploty, lékař daný den neordinuje apod. – tedy pokud onemocnění není natolik alarmující, že by vyžadovalo pohotovost či RZP)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Ano. „DPN lze vystavit 3 KALENDÁŘNÍ dny zpětně. Ideální je v tomto případě včas zatelefonovat, aby lékař učinil zápis do dokumentace. Např. v pátek má pacient průjem, nezvládne dojít do ordinace – zavolá – lékař provede zápis do dokumentace a v pondělí si nemocný přijde pro neschopenku. Ve vyjímečných a odůvodněných případech povolí OSSZ vystavení DPN více dnů zpětně – písemná žádost a lékařská zpráva nutné!“ ☺

Zdroj: http://www.ordinace-branik.cz/soci­alni_oblast/nes­chopenky.asp

Upravil/a: marci1

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Ano, neschopenku lze vystavit i zpětně.
Běžně ji lékař může vystavit až tři dny zpětně,
po souhlasu ČSSZ i déle.

Řečí kolegyně si nevšímejte a brzy se uzdravte!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že to záleží na tvém ošetřujícím lékaři, zda bude ochoten a důvěřuje ti. Určitě to jde, mně v takovém případě párkrát vyhověl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Ad marci1

Můj OL v pátek odpoledne už neordinuje, jak mu mám
zavolat? V pondělí ordinuje až od 10:00 hod. takže bych
mu měla volat až v pondělí?

před 2611 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě mu zavoláš v době nejbližších ordinačních hodin, t.j v pondělí. Už jsem to také jedenkrát zažila. Asi proto se jedná o 3 dny. ☺

před 2611 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek