Avatar uživatele
anonym

Plíseň v květináči

Dobrý den všem. Před pár měsíci jsem se stěhoval do nového bytu. V jednom pokoji mám dvě rosliny a obě jsou ze starého bytu. Každá z nich je v jiné části pokoje, přesto se na obou vyskytla na hlíně bílá plíseň vzhledem připomínající kousky vaty. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno a jak si s plísní poradit? Díky za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwetax před 5126 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokojové rostliny – plíseň substrátu
Naprosto pravidelně se zejména v zimním období vykytuje tzv. bílá „plíseň“ , která se vyskytuje na povrchu substrátu v květináči. Příčina tohoto výskytu je většinou jedna společná. Rostlina nestačí využít množství vody, kterou použijeme k zálivce a substrát tak není schopen dostatečně vyschnout.
Plísně představují skupinu hub, které se běžně v půdě vyskytují. Při optimálních podmínkách pro jejich růst dochází k pokrytí povrchu substrátu jemným bílým nebo barevným povlakem.Tyto plísně jsou nežádoucí, protože nám odčerpávají živiny určené pro rostliny. U citlivých lidí mohou způsobovat alergické reakce.

Přemokřený substrát je živnou půdou pro zárodky plísní. Zabránit tomu můžeme preventivním ošetřením substrátu mezi které patří zejména snížení zálivky, provzdušňování a používání kvalitních a dobře skladovaných substrátů !

Nejjednodušším způsobem, jak předejít či odstranit bílý povlak mycelia, je omezit zálivku až k vyschnutí substrátu a provzdušnit jeho povrch v květináči.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dagry

Souhlasím s Badem je to tak. Já jsem nedávno dostala od rodičů kytku v květináči a byla pokryta plísní a otec se divil, že neví čím to je, že se jí u nich doma nedaří. Tal jsem ji doma prokypřila, byla opravdu dost mokrá, omezila zálivku a kytka mi roste jedna radost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petruska48/

Já to řeším slabě fialovým roztokek manganistanu draselného 100%úspěch.

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek