Pokročilý

Jak na problém se startováním u Opel Astra?

Opel Astra 1,4 f r.v.96 benzín, když už naskočí motor
Pokud třeba ráno chci nastartovat tak někdy chytne v pohodě a někdy když už má snahu chytit tak musím v pravý okamžit přidat plyn, který nesmím pustit, jinak je mrtvo.Ujedu cca 15 km a když už pak plyn pustím tak otáčky už drží. Jsem z toho nešťastný, nevíte někdo čím by to mohlo být?
Doplňuji:
Pro Perner, ano jezdím trasy cca 7 km.

Odpovědi:

Zlatý

Dej to na diagnostiku - takto může být problém leckde - od palivového filtru přes vstřiky, váhu vzduchu, teplotní čidla, lambdu...
;-)

Nejezdíte náhodou časté krátké trasy? Na to bych řešení měl. Perner.
Doplňuji:
Pro Rommart. Vypadá to, že můžete mít stejnou závadu, kterou jsem já řešil 2 roky a byl jsem nakonec ve 2 servisech, z toho v jednom autorizovaném (Opel/Chevrolet - Autoavars), kde to "mechanici" trápili přes 2 měsíce a stejně neopravili a také jsem nezaplatil. Vyjádření výrobce: zakarbonovaný motor, nutné celý rozebrat a vyčistit, cca 15 000,- Kč. Našel jsem po dlouhých internetových zkoumáních jiné, relativně levné, řešení a u mé závady se osvědčilo na 100%, auto se chová jako nové.
Problém byl v zakarbonovaných sacích ventilech, kde se nahromaděný karbon (vnikající při krátkých jízdách při používání neaditivovaných benzinů) chová při startu jako houba a nasákne do sebe počáteční startovací benzín a tím ztěžuje startování. Následně po nastartování a přidání plynu se benzín naopak rychle z té houby uvolňuje do válců a nastává zahlcení svíček, tj. vynechávání zapálení a s tím způsobené problémy s jízdou. Po ohřátí motoru se to neprojevuje.
Pro mne bylo řešením použít čistič benzinových motorů BG K44 spolu s aditivovaným benzinem (např. Verva 100, Verva 95 se již neprodává). Čistič je podle návodu na cca 70L benzinu, a má se pro intenzivní vyčištění celého motoru vše vyjet pokud možno na dlouhých trasách a používat často plný výkon motoru. Mě to pomohlo už po 200 km a byl jsem bez závady. Teď používám jen aditivovaný benzin, nebo používám do normálního VIF Super Benzin Aditiv, který jsem koupil spolu s čističem od OLEJACEK.CZ. Jsem půl roku bez závady.
Informace mohu doplnit na tomas.perner@vtusp.cz , nebo tel 724 325 660. Mám k tomu spoustu literatury a testů a informací o benzinech.
Perner.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.