Dokázali byste nahustit,prázdnou, bezdušovou pneumatiku běžnou pumpičkou ?!

Nejlepší odpověď
aramah

Kdybych musela, jako že nemusím tak ano 🙂

Další odpovědi
cukrar

barbakane, ano-ne,
pokud v tom není chyták, tak určitě. Páč dříve se toto i dělalo. Jenže pokud by ale patky pláště nebyly na správném místě, je problém i s kompresorem.

Jen pozor na přehřátí pumpičky…

venkovan

Ano, ale plášť musí držet v drážce disku . Tedy nesmí okolo něj utíkat vzduch a nesmí zapadnou (musí těsnit) ventilek. A není od věci kolo hustit nezatížené – tedy na zvedáku a mít pořádnou pumpičku. Minimálně něco jako je nožní či něco podobného co dá víc vzduchu najedno pumpnutí.

mosoj

.Vím že to je reakce na minulou otázku. Odpověď byla taková, jaká byla otázka. Kolo postupně ušlo. Pokud to tak bylo , lze ji napumpovat . Ona se totiž pneumatika jen tak od disku neodlepí.
Zkus se někdy podívat v pneuservisu jakou silou to musí lis odtrhávat.
Pokud je tam však velká díra a nejde to, normální řidič to pozná během chvilky a nemusí to hodinu pumpovat.
Pak také existují ještě tlakové opravné bombičky( přišlo by to laciněji než odtah), nebo samotné bombičky se vzduchem.
Mohl jsi to poradit.

Mia.F

Včera jsem se o to snažila asi hodinu – s pneumatikou to absolutně nehnulo. Veškerý vzduch, který jsem do pneumatiky foukla, okamžitě vyšel ven v místě dotku pneumatiky a ráfku.

honza19hk

jde to,souhlasím s venkovanem.
Ovšem já to mám jednodušší ikdybych píchnul všech 8 kol( Tatra 813 8×8) tak je kompresor zvládne foukat za jizdy.
Kompresor je tak výkonný že zvládne foukat všechna kola i pokud by bylo každý z nich prostřelelno 12 kulkami ze samoplau..Nikdy jsem to sice nezkoušel ale prý to je pravda a dost se o tom i píše.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

Vím že to je reakce na minulou otázku. Odpověď byla taková, jaká byla otázka. Kolo postupně ušlo. Pokud to tak bylo , lze ji napumpovat . Ona se totiž pneumatika jen tak od disku neodlepí.
Zkus se někdy podívat v pneuservisu jakou silou to musí lis odtrhávat.
Pokud je tam však velká díra a nejde to, normální řidič to pozná během chvilky a nemusí to hodinu pumpovat.
Pak také existují ještě tlakové opravné bombičky( přišlo by to laciněji než odtah), nebo samotné bombičky se vzduchem.
Mohl jsi to poradit.

anonym

Cukrar,není v tom chyták,jen obdivuji,že to někdo dokáže,napumpovat pneu,když je odlepená od ráfku.

venkovan

Ne vždy se od disku odlepí.