Mia.F

Můžu ujet 1 km na vypuštěné pneumatice?

Při stání na parkovišti mi na autě ušla pneu a prostě nemůžeme povolit šrouby, abychom dali rezervu – houpali jsme se na klíči 4 lidi a stejně se to ani nehnulo. Můžu jet do 1 km vzdáleného servisu na úplně prázdné gumě, když pojedu velice pomalu a opatrně? Nezničím třeba ráfek? Mám plechový.
Doplňuji:
Nakonec to vyřešila odtahovka – s pumpičkou jsem se mordovala asi hodinu, absolutně bezvýsledně.

Nejlepší odpověď
anonym

Není možné jet 1 km na vypuštěné pneumatice

Pokud by nepomohl recept od mosoje, není nic snazšího, než dojít do servisu a sdělit problém.
Buď si poradí na místě, nebo v krajním případě mají podvalník na odvoz do dílny.
Doplňuji:
No vida! A kdo radil rovnou odtah jako nejrychlejší řešení?

Další odpovědi
mosoj

Není možné jet 1 km na vypuštěné pneumatice

Radiální pneumatiku( jiné se dnes nepoužívají) zničíš již po 100 metrech.
Půjč si pumpičku. Kolo nafoukni a rychle dojeď do servisu. Vyřešíš problém a ještě si zacvičíš. Osobně pumpičku vozím stále.
Doplňuji:
Rada vycházela z informace že kolo postupně ušlo. Tedy dalo se předpokládat že po nahuštění tu chvilku ujetí 1 km vydrží alespoň trochu nahuštěné.
Nebylo třeba se hodinu namáhat. To že kolo nejde nahustit lze poznat po chvilce pumpování !!! Nicméně pohyb je zdravý a přeji ať se vám to zase dlouho nestane.

Nikkol

Není možné jet 1 km na vypuštěné pneumatice

Doplňuji:
zničíte ráfek

Deli

Není možné jet 1 km na vypuštěné pneumatice

Musíte okamžitě zastavit, jinak zničíte pneumatiku i ráfek.

anonym

Není možné jet 1 km na vypuštěné pneumatice

Chtěl bych vidět mosoje a draxla,jak pumpičkou nahušťují bezdušovou pneumatiku! Pokud by to dokázali,nominoval bych je na Nobelovou cenu v oboru – ptákoviny!

Pájo

Není možné jet 1 km na vypuštěné pneumatice

honza19hk

Je možné jet 1 km na vypuštěné pneumatice

je to možné ale zničíš pneu,duší i ráfek. Když nejdou povolit šrouby tak do nich bouchni kladívkem,závit se uvolní a pak si sežeń např metrovou ocelovou trubku a tu nasaď na klíč,pokud je kvalitní měl by to vydržet,pokud to je čína tak rupne.

venkovan

Není možné jet 1 km na vypuštěné pneumatice

Zřejmě máš již vyřešeno. Nicméně je lepší aby ze servisu přijeli a kolo sundali a nebo auto převezli. Na plechovém ráfku by povolit šroub neměl být problém. Jak píše honza – šroub poklepat na hlavici. U matky zas z jedné strany matku podepřít kladivem a druhýnm z druhé poklepat. Zpravidla polepání pomůže – pokud ne , tak asi už jenom šroub ohřát.
Mimochodem – toto zatažení štoubů vzniká zpravidla amatérským dotažením šroubů při výměně kol anebo naopak, opět přetahováním šroubů v servisech, protože utahováky seseřizují podle síly šroubu.

huxa

Je možné jet 1 km na vypuštěné pneumatice

Doplňuji:
teoreticky dojedete :) ale zničíte minimálně kolo, možná i více věcí na autě :)

Kohut57

Je možné jet 1 km na vypuštěné pneumatice

Doplňuji:
Znám jednoho co ujel 2, ale z kola byla kostka.

mosoj

Nevytrhávej to z kontextu. Jaká byla otázka taková byla odpověď. Bylo sděleno že pneumatřika postupně ušla. Pokut to tak bylo , lze ji nahustit. Pokud to tak nebylo a nejde to měl by to poznat každý řidič. Pak ještě existuje opravná bombička nebo jenom bombička se vzduchem.

anonym

Můžu jet do 1 km vzdáleného servisu na úplně prázdné gumě…
Ano,tazatelka se ptala :Můžu jet do 1 km vzdáleného servisu na úplně prázdné gumě?

hanulka11

já bych nejela na vypuštěné pneu