Pokročilý

Odinstalace OS z PC

Stáhl sem si program (vir) co mi zlikvidoval systém, tak jsem přeinstaloval a poté se mě objevili již dva OS..takže když ted dá znovu instalovat budu mít 3 OS....poradtě jak z PC systém odinstalovat aby tam zůstal jen ten který chci. prosím prosím

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Pokud jsou na HDD důležitá data tak je zazálohovat na nějaká média CD, DVD, FlashDisk, externí HDD a pod.
Potom asi opravdu bude lepší nová instalace s formátem HDD.
Ostatní možnosti jsou už většinou alespoň pro poloprofesionální znalce správy OS.
Je sice jednoduchá možnost nainstalovat OS na obvyklé umístění C:\WINDOWS, potom upravit BOOT.INI, a následně smazat ostatní zbytečné instalace; ale mužou se při tom vyskytnout různé komplikace, které amatér nezvládne.

Další odpovědi:

Zlatý

najlepšie je nie preinštalovať, ale znova nainštalovať z externeho zdroja (CD,USB) aj s formátovaním disku a doinštalovať aktualizácie a antivír a až potom doinštalovať programy.

Bronzový

Doporučuji systémový HDD zformátovat, nebo ještě lépe vymazat programem/ utilitou EREASER (je to free soft- ale účinný na parazity) a teprve poté instalovat nanovo OS. Tak máš jistotu, že disk je čistý. Nové programy vždy před instalací prověřuj antivirem (i key- geny)- s vyjímkou originálních.

Zlatý

pri instalaci systemu zrus diskovy oddil a vytvor jej znovu, v zaveru proved formatovani disku ... to je vse. Predtim si nezapomen osobni data zalohovat na flashku nebo dvd protoze na disku bude pouze a jen cista instalace systemu, vychozi aplikace - jakekoliv volitelne aplikace si budes muset najit znovu na internetu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1200
Zlatý mosoj 944
Zlatý ge0rge 898
Zlatý Hlada 892
Zlatý www 824
Zlatý badisko 819
Zlatý led 707
Zlatý beer 662
Zlatý arygnoc 598

Zobrazit celkový žebříček

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.