johny9878

Proč je Windows tak pomalý?

Jak je možné, že po půl roce používání je, i přes odebrání všech aplikací spouštěných při startu, Windows o tolik pomalejší než po instalaci, když na jiných OS tomu tak není?
Ještě mi na to nikdo nedokázal odpovědět
Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za dobré odpovědi, mě by ale spíše zajímala příčina než způsob vyřešení.
K čemu si ukládá poznámky činnosti nebo proč je aspoň občas za čas neodstraní sám, to se pak zpomalí i nejsilnější počítač (akorát to bude trvat déle).
A knihovny – při instalaci musí přece vědět, jestli tam tak knihovna je, tak by tam žádná neměla být dvakrát a při odinstalaci posledního programu, který ji využíval, smazat i knihovnu. Proč to tak nedělá, když to na jiných OS není problém?
Čistící nástroje jsou sice fajn, ale když se máte starat o více počítačů, tak už je to přece jenom náročnější a hlavně, když to čistíte, tak už to nějakou dobu pomalé je.
Mám zkušenosti i s linuxem Ubuntu a MacOSem a tam nepoznáte rozdíl v rychlosti po roce používání a po instalaci.
Proč se tedy Windows musí zpomalovat?
Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Zdarma si stáhni třeba CCleaner, spusť Čistič, pak Registry (fajfky neupravuj) a uvidíš – zlepší se to ))

Zdroj: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ccle­aner/

Další odpovědi
www

Je to zkrátka Windows. Čištění není zase takový problém i pro laika, takže klidně si poučený uživatel udělá sám a nemusíš se o to starat ty. A nebo přejdi na jiný OS! Stejně si ale myslím, že čistit je potřeba vždy )

MadQuaker

No příčin může být na stovky. Můžeš to mít třeba jen „zabordelený“ nebo špatnej hardware.

led

Windows si každú činnosť zapisuje, tým sa nabaľuje. Keď začne pracovať, prečíta si všetky poznámky od doterajšej činnosti a začne byť unavený.
Preto treba občas upratať – vyčistiť windows niektorým z čistiacich programov – tým sa staré nepotrebné odstráni…

Doplňuji:
Windows využíva registre na zápis. Tam potom vyhľadáva podklady pre svoju prácu.
Linux a Mac takéto registre nepoužívajú. Pracujú na inom princípe.
Teoreticky, ak v Linuxe a Mac vymažete adresár s programom, zlikvidujete aj stopy po ňom. Vo Win to takto nefunguje program musíte riadne odinštalovať.

suaeda

OS Windows si postupně při instalování různých aplikací neustále zaplňují soubory DLL (knihovny) a současně si vše zapisují do registru, který slouží při jejich startu.
Takže je nutno čistit (obezřetně), aby se náhodou nevymazaly i důležité složky. Když už není zbytí tak pomůže důkladný nástroj, který nerad dělám, ale 100% pomůže a to je kompletní přeinstalace počítače včetně windows.

arygnoc

windows sám o sobě je pomalej.

řešení je mnoho, ale jedno je vynikající: nepoužívat ho a přejít na jiný OS (třeba Ubuntu).

Pokud trváte na Woknech, tak:

zakázat indexování, vypnout všechny grafické serepetičky (vyhlazování, stínování, animace, …), rozšířit RAMku, nastavit PC pro výkon, atd. atd. – návodů na netu je mnoho.

RomanP

Když odinstaluješ všechny softíky a necháš tam jen to nejdůležitější tak to vypadá že v počítači nic není ale opak je pravdou. Systém si nechává od všeho knihovny a i ten nejlepší program na odinstalaci neodstraní vše. Proto se doporučuji instalovat různé programy z rozumem a necpat do PC co koho napadne. Potom už zbývá jen reinstalace OS.