M-Rock

Doporučené programy a antivirus po přeinstalaci systému.

Jsem čerstvě po instalaci systému W7 Home Premium a chtěl bych požádat o radu zdejší, kteří maj praxi v udržování svého pc a doporučili by mě anitivirus, program pro vyhledávání a odstranění malware a spyware. Také něco pro správu systému, což zahrnuje čištění registru, zdvojených souborů, neplatných zástupců. Mám vyzkoušený Advanced system core 5, který toto všechno zvládal ale nemyslím že tak ideálně jak předvádí. Stručně řečeno, chci aby mi comp šlapal i když je asi 5 let starý. PS: Pornem a videi co mi chodili mailem si pc nezas*ávám. Díky za rady!

Nejlepší odpověď
beer

Antivir Avast, čištění CCleaner (nebo ten Advanced SystemCare), Malwary ap. Malwarebytes' Anti-Malware (několikrát pomohl v nouzi největší), Spyware terminator.
Názory na antivir se různí, ale tato free sestava je odzkoušena a praktikována již leta – pohoda.
Doplňuji:
Jó, ještě jsem zapomněl – zapnuta brána firewall systému Win.

Další odpovědi
chudst

Na antivirak a antispyware doporucuju ESET NOD32. Pokud chcete k tomu i antimalware, tak to prodavaji v balicku jako ESET Smart Security 4.

Osobne mam jen NODa a staci mi bohate. Je to jediny antivir, se kterym mam dlouhodobe pozitivni zkusenosti a nemuzu na nem najit vadu.

Na cisteni registru, procisteni souboru… doporucuju CCleaner a Registry Clean Expert.