Jak odinstaluju Linux?

Hrál jsem si s Ubuntu, ale po čase jsem ho přestal používat a chci disk nechat jen pro Windows a data. Dochází mi místo. Jak odinstalovat Ubuntu Linux?

Odpovědi
taku1

Odstranění Linuxu z disku musíte provést ve dvou krocích. 1) Zformátovat oddíl s Linuxem (smazat data a převést souborový systém na NTFS), 2) Opravit MBR (zavaděč systému, kterým je teď GRUB).
Obojí by mělo jít pomocí instalačního disku Windows. Teď si nemůžu ale vybavit, jestli vás to nechá zformátovat oddíl bez toho, aby se tam nezačaly instalovat Windows. Můžete samozřejmě použít Partition Magic (placený) přímo z prostředí Windows. Tedy spustíte program a ten vám ukáže oddíly disku a ty si upravte, jak chcete. Stejně dobře poslouží zdarma stažitelný SystemRescueCD, který je zdarma, ale musíte jej vypálit na CD a z něj bootovat. Ad druhý krok: Nabootujte z instalačního CD/DVD Windows, spusťte konzolu pro zotavení (bude v nabídce úkonů) a zadejte příkaz fixmbr, čímž se obnoví zavaděč Windows.