Monie

Pomůže přeinstalovat PC k tomu, aby jel rychleji a byl výkonější?

Mám počítač už tak 6 let. Říká se že po roce je zastaralý. A ten můj už pomaleji jede. Pomůže když vše odinstaluji a nainstaluji znova (třeba i novější Windows)?

Nejlepší odpověď
Bedy

Tak určitě zrychlení citit bude, nicméně když jsem měl ještě Windows, tak mi skoro 8 let jel bez přeinstalovávání.
Přeinstalaci by měl dělat zkušený člověk, navíc budete si muset vše zazálohovat a budete muset všechny aktualizace a programy znovu nainstalovat.
Myslím si, že by bylo lepší odinstalovat programy, které nepoužíváte, poté si stáhnout a nainstalovat program CCleaner, s ním vyčistit disk a registr a poté si stáhnout a nainstalovat program Defraggler a udělat defragmentaci disku.
Při instalaci odmítněte Google chrome/toolbar, bude-li nabízen.
Pokud máte Windows XP na takovém počítači, tak Windows Vista ani Windows 7 nepojede rychleji. Máte-li na počítači Windows Vista, tak by Windows 7 mohl jet rychleji.
Ale nejrychleji by jelo asi Xubuntu nebo Kubuntu. Více na www.xubuntu.cz respektive www.kubuntu.cz

Zdroj: http://proc.li­nux.cz

Další odpovědi
www

Nejprve bych PC důkladně pročistil, odinstaloval ještě před tím zbytečné programy, hry atd., provedl na závěr defragmentaci.
To by mělo určitě pomoci. Pokud ale ne, teprve pak bych podle vybavení svého PC dělal reinstal původního, nebo novějšího OS, což pomůže Je zrychlení vždy. Ovšem je nutné vše důležité zálohovat např. na externí disk. Toto ale není práce pro nezkušeného!
Zkušenost