Pokročilý

Pomůže přeinstalovat PC k tomu, aby jel rychleji a byl výkonější?

Mám počítač už tak 6 let. Říká se že po roce je zastaralý. A ten můj už pomaleji jede. Pomůže když vše odinstaluji a nainstaluji znova (třeba i novější Windows)?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak určitě zrychlení citit bude, nicméně když jsem měl ještě Windows, tak mi skoro 8 let jel bez přeinstalovávání.
Přeinstalaci by měl dělat zkušený člověk, navíc budete si muset vše zazálohovat a budete muset všechny aktualizace a programy znovu nainstalovat.
Myslím si, že by bylo lepší odinstalovat programy, které nepoužíváte, poté si stáhnout a nainstalovat program CCleaner, s ním vyčistit disk a registr a poté si stáhnout a nainstalovat program Defraggler a udělat defragmentaci disku.
Při instalaci odmítněte Google chrome/toolbar, bude-li nabízen.
Pokud máte Windows XP na takovém počítači, tak Windows Vista ani Windows 7 nepojede rychleji. Máte-li na počítači Windows Vista, tak by Windows 7 mohl jet rychleji.
Ale nejrychleji by jelo asi Xubuntu nebo Kubuntu. Více na www.xubuntu.cz respektive www.kubuntu.cz

Zdroj: http://proc.linux.cz

Další odpovědi:

Zlatý

Nejprve bych PC důkladně pročistil, odinstaloval ještě před tím zbytečné programy, hry atd., provedl na závěr defragmentaci.
To by mělo určitě pomoci. Pokud ale ne, teprve pak bych podle vybavení svého PC dělal reinstal původního, nebo novějšího OS, což pomůže Je zrychlení vždy. Ovšem je nutné vše důležité zálohovat např. na externí disk. Toto ale není práce pro nezkušeného!
Zkušenost

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.