marťa382

Nouzový režim počítače

Mám problém. Mám zapnutý PC, ale v nouzovém režimu. Zapnula jsem ho úplně normálně, ale objevila se tam modrá obrazovka a sdělovala něco v tom smyslu, že byla objevena chyba a že mám restartovat počítač. Tak jsem restartovala. Pak se objevila černá obrazovka a ptalo se mě to, v jakém režimu chci PC spustit: Nouzový,Nouzový (a něco se sítí),pak ještě něco a Spustit počítač běžným způsobem. Tak jsem dala Běžný způsob, ale to se objevila modrá obrazovka a nešlo s tím nic dělat.Tak jsem restartovala a dala nouzový způsob. Teď mám celou obrazovku nějakou zvětšenou a nevím, co s tím. Taky to psalo něco v tom smyslu, že nouzový režim je k tomu, abych mohla chybu opravit, ale já nevím jak.A navíc mi z nějakého důvodu nejde zvuk a nemůžu to nastavit, protože vpravo dole není ikona pro zvuk, jako vždycky. Moc prosím, poraďte! :( :( :(

Nejlepší odpověď
suaeda

Nouzový režim. Na jednu stranu vidíme, že s PC se něco děje, na druhou stranu hlavní je, že ještě jede a dá se něco dělat.

  • Jak zde ostatní radí dojít za kámošem, učitelem nebo do servisu. To je jednoduché.
  • Vzpomenout si co jste na PC, když normálně šel naposledy dělala. Instalovala program, ovladač, nebo navštívila nějaké web stránky.
  • Pokud neodešel nějaký HW (železo) z PC tak jde vrátit OS zpět podle předchozí bodu – vzpomenuté činnosti na PC (odinstalovat program, odebrat ovladač, vyčistit PC od breberek a vrátit systém na bod obnovení, kdy fungoval). A restartovat.
  • Naposled zbývá jediné. Pokud je HW v pořádku tak přeinstalovat PC.

Další odpovědi
lukas.zmizik

tezko soudit, co to zpusobilo, zda napr. spatne nainstalovany ovladac na neco, nebo cokoli jineho

nouzovy rezim se spousti v 256 ti barvach a zakladnim rozliseni

mozna by pomohla obnova systemu pomoci nastroje „obnoveni systemu“ ovsem to jen v pripade, pokud je tento nastroj aktivni

jinak mozna preinstalovat system nekym, kdo tomu trochu rozumi (nevim, proc zrovna „hekrem“)

zl@tk@

Zkus to tady. www.viry.cz
Není to fórum jenom o virech jak se zdá z jejich odkazu. Tady by ti měli poradit.

vlkadam10

obrať se na profesionální stránky nebo napiš nějakému tvému známému hekerovi. pokud ti nikdo známí nepomůže a počítač např. někde ve škole nebo tak nějak tak si zavolej servis, není nejlevnější ale někdy to stojí za to.

MK44

Při spuštění v Nouzovém režimu se spustí jen základní funkce operačního systému, a tedy jen základní zobrazení.
Některé operační systému umožňují návrat k poslední funkční konfiguraci.
Z dosud vložených odpovědí mi nejlepší připadá ta od uživatele Suaeda. Řiďte se jí. Pokuste se odinstalovat všechny programy, ovladače a aktualizace instalované mezi posledním zdařilým startem a selháním počítače. Postupně jedno po druhém a po každém odinstalování proveďte restart, dokud se nepodaří bez problémů. Nezapomeňte na automaticky provedené updaty, například u antiviru. Novější Windowsy umožňují návrat k předchozím ovladačům, využijte toho před odinstalováním nového ovladače (pokud jste po posledním bezproblémovým startu nějaký ovladač instalovala). Až se restart podaří správně, instalujte to, co jste odstranila, znova, opět jedno po druhém a s restartem po každé instalaci. Tak zjistíte, který software způsobuje chybu. Vadný software odstraníte opět v Nouzovém režimu.
Daný software může být vadný nebo nevhodný anebo jen selhala jeho instalace. V prvním případě si sežeňte jinou verzi.