KOLMIX

Spouštění PC po síti

V BIOSech počítačů si už delší dobu všímám volby „spouštění PC po síti“ nebo „spouštění impulzem z LAN“. Máte někdo ponětí, jak to v praxi funguje?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Této funkci se říká WOL (Wake on LAN) a je to zcela jednoduché. Síťová karta (obvykle integrovaná na desce) je v provozu, i pokud je počítač vypnutý (nebo v některém z úsporných režimů). Přes síťový kabel se pak pošle signál, aby se počítač zapl, stejně jako kdybyste vy stiskl spínač napájení na bedně počítače.

V praxi jsem se s tím setkal v PC herně. Majitel s oblibou neosídlené počítače na dálku vypínal, zapínal i restartoval :D .

Ještě jsem to nenastavoval, ale nebude to asi nic extra složitého.