Pokročilý

Modrá smrt v počítači

Proč mi sem tam udělá počítač tzv.modrou smrt?Je to starší typ počítače,ale pořád slouží.Hlavně to udělá u on-line hry Tanky.Rady typu - kup si nový počál - nechci,momentálně na něho nemám.Nějakou jinou pomoc,co s tím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Až se to zase stane, opiš si chybovou hlášku - teprve podle ní se dá něco usuzovat, BSOD může mít různé příčiny.
Prozatím si zkontroluj teploty (modrou smrt může způsobit i přehřátí) - např. pomocí Speccy (zdarmy, ke stažení třeba - http://www.piriform.com/… ).

Další odpovědi:

Zlatý

Nepomůže nic jiného než přeinstalovat OS. Už má nárok.
Doplňuji:
A hlavně nepoužívej takové ptákoviny jako je CC Cleaner a pod. Smažou ti i to, co systém potřebuje.
Byl tady ajťák myslím "Bedy", moc lidem zde pomohl. Měl stejné názory včetně antiviru. Jediný který doporučoval je ten co je zadara v OS " Microsoft Security".
Hada ti nezachytí stejně nic.

Zlatý

Sem tam to taky vidím na mé staré mašině už cca 10 let, Win XP a ještě k ničemu dalšímu nedošlo, teploty mám stabilně 42-43stC. A stává se to tehdy, pokud PC stejně jako ty, nadměrně zatížím. Nedělám s tím proto nic.
Pomůže ti jen to, že budeš hrát méně náročné hry, nebo alespoň (pokud to hra umožňuje) snížíš v jejím nastavení kvalitu grafiky atd.
Doplňuji:
Čištění PC je rovněž důležité a použít CCleaner je za předpokladu, že v něm nebudeš sama něco zaškrtávat/odškrtávat, NAPROSTO BEZPEČNÉ.
Zkušenost
P.S: i Bedy proti němu nic neměl, byť jeho zkušenosti neznám - toto jsou moje letité ))

Pokročilý

Bedy byl špička v kategoriji :) zkus mu napsat maila bedy@outlook.cz třeba ti poradí ;)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.