hubickova

Modrá smrt v počítači

Proč mi sem tam udělá počítač tzv.modrou smrt?Je to starší typ počítače,ale pořád slouží.Hlavně to udělá u on-line hry Tanky.Rady typu – kup si nový počál – nechci,momentálně na něho nemám.Nějakou jinou pomoc,co s tím?

Nejlepší odpověď
anonym

Až se to zase stane, opiš si chybovou hlášku – teprve podle ní se dá něco usuzovat, BSOD může mít různé příčiny.
Prozatím si zkontroluj teploty (modrou smrt může způsobit i přehřátí) – např. pomocí Speccy (zdarmy, ke stažení třeba – http://www.pi­riform.com/spec­cy/download ).

Další odpovědi
mosoj

Nepomůže nic jiného než přeinstalovat OS. Už má nárok.
Doplňuji:
A hlavně nepoužívej takové ptákoviny jako je CC Cleaner a pod. Smažou ti i to, co systém potřebuje.
Byl tady ajťák myslím „Bedy“, moc lidem zde pomohl. Měl stejné názory včetně antiviru. Jediný který doporučoval je ten co je zadara v OS " Microsoft Security".
Hada ti nezachytí stejně nic.

beer

Sem tam to taky vidím na mé staré mašině už cca 10 let, Win XP a ještě k ničemu dalšímu nedošlo, teploty mám stabilně 42–43stC. A stává se to tehdy, pokud PC stejně jako ty, nadměrně zatížím. Nedělám s tím proto nic.
Pomůže ti jen to, že budeš hrát méně náročné hry, nebo alespoň (pokud to hra umožňuje) snížíš v jejím nastavení kvalitu grafiky atd.
Doplňuji:
Čištění PC je rovněž důležité a použít CCleaner je za předpokladu, že v něm nebudeš sama něco zaškrtávat/od­škrtávat, NAPROSTO BEZPEČNÉ.
Zkušenost
P.S: i Bedy proti němu nic neměl, byť jeho zkušenosti neznám – toto jsou moje letité ))

Majkl95

Bedy byl špička v kategoriji :) zkus mu napsat maila bedy@outlook.cz třeba ti poradí ;)