perry001

modrá smrt ve Windows XP

zdravím, čím může být způsobena tzv. modrá smrt ve windowsech?ob­jevovala se mi na Windows 7, udělal jsem reinstall na windows XP, a dělá mi to pořád. Nemám nainstalované téměř žádné programy, nemůže to být hardwarem?děkuji za každou radu

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Když to dělá i v jiném OS a nic není nainstalováno tak to asi fakt bude HW. Zkuste nějaké zatěžující benchmarky.

http://www.slu­necnice.cz/spra­va-a-zabezpeceni-pocitace/diag­nostika-a-benchmarking/

Další odpovědi
Hlada

Jestli to dělají oba systémy, tak to bude nepochybně HW chyba. Je potřeba opsat kód, zjistit, co chybu způsobuje a pak testovat, jak doporučuje Michal Kole. Preventivně můžete nechat delší dobu běžet Memtest. Podívejte se také na teploty.