Kepler

Není toho Hitlera a války v TV už nějak moc?

Už to trvá nepřetržitě pár let. Fajn, ty hrůzy je dobré občas si připomenout. Teď ale abych měl strach otevřít si konzervu, aby na mně nevyskočil ten vrah. Nebo nedejbože Stalin.

Nejlepší odpověď
Malvína

Já úplně nesdílím tento názor. Druhá světová válka mě osobně vždy hodně zajímala, takže se o tyto dokumenty ráda zajímám. Navíc mám dojem, že je potřeba toto téma opakovat pro nové, další generace. Dnešní děcka vůbec neví, co za hrůzu to bylo.

Další odpovědi
Palpatine

Mi to připadalo hodně už před několika lety. Nechápu proč se tohle téma převařuje pořád dokola. Mám rád historické dokumenty i to období, ale taky bych se už rád podíval na něco jiného než na Hitlera.

ivzez

Televizi už několik nemám, takže současnost neposoudím.
Dokud jsem ji měla, dávali dokumenty o Hitlerovi na Prima ZOOM, ale často v tak „nepříznivou“ dobu (někdy mezi 2. až 4. ranní hodinou), že mi jich řada utekla.

Kdybych měla příležitost, zajímaly by mne.

Otazník123

Zajímavé je že pravě v porovnaní ze Stalinem je těch dokumentů o Hitlerovy strašně moc, přitom mají oba na svědomí miliony lidí a zvěrstva páchaná Stalinem klidně i před válkou by se také mohla připomínat, třeba by pak bylo méně lidí kteří se ho zastávají a obdivují…

aliendrone

Já ti nevím, spíš bych to nazval 2.sv. válka – a tu si lze bez Ády nebo Josifa (či zmínky o nich) představit DOST těžko. Každopádně je to velice zajímavé období včetně doby, která mu předcházela. Když jsem ještě čuměl na „bednu“, tak jsem zaznamenal postupný vývoj – z všeobecně pitomého/oblbu­jícího zaměření se vydělovaly 2 proudy. První (slabší) objektivnější, druhý (o dost mohutnější) totálně zkreslující a vyloženě propagandistický. Jak je to dnes nevím, víš že jsem TV poslal do sklepa.

Pokud se nejedná o ten druhý proud, tak proč ne – pořád lepší, než čumět na nekonečné „superstar“, doblba pořady o vaření, seriál Ulice promíchaný s „objektivním zpravodajstvím“ a to všepochopitelně na pozadí HLAVNÍHO vysílaného pořadu > REKLAMY! :D :D :D

Jen tak ze zvědavosti – staví pořád „Mrož“ na Discovery motorky? Pořád lze nazývat AXN kanálem „NCIS“ atd.? A na českejch – jsou pořád otázky Václava Hlodavce či Míša Hnílková? Platí, že čím více kanálů máš, tím větší kulový vysílají? BTW – diskutovalo se tu „kráse a bohatosti“ ČJ, našel jsem NÁDHERNÝ argument PRO > uznej, že sám název „televizní kanál“ je doslova superkouzelný – chápali již v době zavedení tohoto termínu jeho téměř dokonalou výstižnost? ;) :D :D

Kryšpín

Otaznik123, nejsem zastánce ani jednoho, ovšem Stalin mordoval převážně domorodce, ovšem pokud by vyhrál Ada a skopčáci tak by čecháčkové, měli výběr, zavřít, pověsit, poněmčit.
Každý národ, který zatratil historii přestal ctít utrpení předků, špatně dopadl

Anikitos

Mě to docela štve, protože 20. století je jediné století od počátku starověku, které mě nikdy moc nezajímalo.
Taky pravidelně odebírám časopisy History revue, Akta History revue a jiné a samozřejmě je na každém druhém vydání buď Hitler nebo Stalin (to taky znamená, že jsou o nich i hlavní – nejdelší – články… -_-). To nemluvím i o jiných časopisech, které se ani nezabývají historií a i tak je v nich na titulce Hitler aj. (např. Epocha, 100+1, 21. století,…).

Já jako neříkám, že to spoustu lidí nezajímá, právě naopak + je to docela nedávná historie, a taky docela drastická a hodně prudká, takže to mnoho lidí přitahuje, ale podle mě už je toho o druhé sv. válce všude strašně moc. A mě zajímá veškerá jiná historie (připadá mi i o dost poutavější).

aliendrone

Otazník123>>> Dobrý postřeh, ale chce to na tom ještě HODNĚ pracovat. ;) :D :D

orestez

Já vím, Otazníku, budeme svou nervovou soustavu zatěžovat nicneříkajícími hovadinami a být vtlačení do jiné? Kolik slz vytlačíte za milióny mrtvých, a ještě je roztřídit kdo si co zasloužil? Co já teď s Hitlerem? Nic. Šel jsem na poštu a odhlásil televizi.

Otazník123

Jít na poštu a odhlásit televizi je to nejlepší co v dnešní době můžete udělat! :D Málo kdo to však dokáže… Co se týče těch dokumentů ty se budou vysílat stále, tak ať je to alespoň v spravedlivém poměru. Tím vůbec nechci říct že by jich mělo být více.

Kepler

Malvíno, já taky ty dokumenty pravidelně sleduju a tato část historie mě zajímá, ale málokdy se stane, že se dozvím něco nového. Je to furt na jedno brdo.