Proč mi nejdou některé webové stránky?

Například google.cz nebo na email se nemohu přihlásit píše mi to :
Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu.

Certifikát zabezpečení tohoto webu má prošlou platnost nebo ještě není platný.

Problémy s certifikátem zabezpečení by mohly ukazovat na pokus podvést vás nebo zachytávat data, která odešlete na server.
Doporučujeme, abyste zavřeli tuto webovou stránku a nepokračovali na tento web.

Doplňuji:
nejde mi to na žádném prohlížeči

Nejlepší odpověď
anonym

Zkontroluj si systémový čas a datum na svém počítači.

Další odpovědi
badisko

A pouzivas Operu?…nebo jinej prohlizec ?…

Dane

Některé stránky běží z bezpečnostních důvodů přes protkol HTTPS, který umožňuje šifrovanou komunikaci. Prohlížeče tento protokol běžně podporují. Pokud však nastal nějaký problém, tak zkontroluj nastavení času, příp. aktuálizuj prohlížeč.

Juricaj

Jak už tu někdo psal, na zabezpečení a šifrování přenosu na některých důležitějších webech se použvají tzv. SSL certifikáty. Některé weby používají tyto certifikáty neověřené nebo jinak špatně využitelné, to se ale netýká známějších a větších serverů. Pokud ti tohle vyskočilo na Googlu, chyba je jednoznačně u tebe. Existují i viry, které se ti běžné stránky snaží přesměrovat a tohle by se dalo brát jako upozornění od prohlížečů.