Cast

Proč mi nefunguje jedna konkrétní webová stránka?

Nefunguje mi web „finmag.cz“, a to na žádném prohlížeči (vyzkoušena Mozilla, Google Chrome a IE). Zkoušel jsem mazání mezipaměti a cookies, vypnutí všech doplňků, přeinstalování prohlížeče a vypnutí antiviru… Bratrovi, který se připojuje na stejný internet, stránka jede. Nevíte, kde by mohl být problém?
Doplňuji:
Díky za tip, až budu doma, tak to vyzkouším. Co se týká té nefunkčnosti, tak se stránka dlouho načítá, a potom mi to napíše „Spojení bylo přerušeno“ (v Mozille).

Odpovědi
Awer

Tak předně – jak „nefunguje“? Načítání se přeruší a vyskočí chybová hláška? Zobrazí se prázdná stránka? Zobrazí se rozhozená stránka? Všechno se zobrazí, ale nejde klikat … ?
A co mě napadá: nejprostší, ale nepravděpodobný důvod nemožnosti přístupu na konkrétní web může být IP ban ze strany majitele stránky (potenciálně vlivem malwarem vysílaných požadavků na stránku) nebo naopak cenzura ze strany poskytovatele připojení, správce sítě či p. Další, ještě nepravděpodobnější možností je absence pomocného softwaru pro zobrazení stránek, popř. zastaralé verze prohlížečů.

Doporučuju vyzkoušet připojení přes HideMyAss nebo podobný servis „prohlížeče v prohlžeči“, kde problémy s IP a některé zobrazovací obtíže odpadají…

isteron

Mne tá stránka naskočila, a hneď. Nemáš tam v adrese nejakú chybu ?

led

finmag.cz „Finmag Peníze v souvislosti“ stránka funguje. zlé spojenie môže byť zavinené rôznymi faktormi – nekvalitná sieť, zahltený – nečistený počítač (pomalý, nestačí spracovávať údaje), uživateľsky (v počítači) alebo zo strany servera stránky blokovaná adresa, zle zadaná adresa,…

Cast

Hele tak přes HideMyAss se připojím, takže díky moc za radu. Zkusím to projet anti-malwarem, jestli něco nenajde… Pochybuji totiž, že by mi to blokoval provider, když to bratrovi jede…