nárok na paragraf

umřela teta,manželka bratra mé matky, mám nárok na paragraf?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde jsem něco našla

ale mám pocit jakmile s vámi nežila ve společné domácnosti nárok… není

7. Úmrtí rodinného příslušníka

Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na

  1. 2 dny při úmrtí manžela, druha nebo dítěte a na další den k účasti na pohřbu těchto osob,
  2. 1 den k účasti na pohřbu rodiče a sourozence zaměstnance, rodiče a sourozence jeho manžela, jakož i manžela dítěte nebo manžela sourozence zaměstnance a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob,
  3. nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti, a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.

http://www.vy­plata.cz/vypla­tamzdy/pracov­nivolnoajehopro­placeni.php

Další odpovědi
standa

S náhradou mzdy nepočítejte!

Ale volno (který si třeba napracujete) by vám slušný zaměstnavatel mohl dát…