Reis

Má nárok zaměstnanec na 1 den na paragraf s náhradou mzdy na pohřeb své babičky,ač nežije s ním ve společné domácnosti?

Odpovědi
standa

ANO.

Bod 7.c) nařízení vlády č.590/2006 Sb.

Pracovní volno s náhradou mzdy(…) se poskytne na NEZBYTNĚ NUTNOU DOBU, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče(…) zaměstnance(…)

Vámi zmiňované posuzování „společné domácnosti“ se týká JINÝCH osob uvedených v témže odstavci jako výše.

„…nebo JINÉ osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti(…)“

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace-nv590/priloha.aspx