Avatar uživatele
Registrovaný

Manžel jede s dcerou do nemocnice na operaci nosní mandle,má nárok na paragraf?

Doplňuji:
Dobrý den ještě jeden takový menší dotaz on tam s ní bude tři dny vztahuje se na to paragraf?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

ANO!

bod 8. vyhlášky č. 590/2006 Sb.
Pracovní volno k DOPROVODU rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k (...) předem stanovenému(...) ošetření(...)na NEZBYTNĚ nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu.

http://business.center.cz/…

Doplňuji:
Na rozdíl od DOPROVODU do nemocnice (kde zaměstnavatel proplácí náhradu mzdy), se při POBYTU rodiče s dítětem v nemocnici jedná o klasickou neschopenku, která se bohužel za první tři dny neproplácí --> ale nechť si manžel nechá vystavit neschopenku, protože ji bude potřebovat proto, aby mu zaměstnavatel omluvil dočasnou nepřítomnost v práci.
(§ 25/1 zákona č.48/1997 Sb. o veř.zdrav.pojištění)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/vzp/cast5.as px

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý
 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.