Adri6262

Na jakou střední školu jít, když chci být psycholožkou?

Jsem v deváté třídě a chtěla bych být psycholožkou, ale nevím na jakou střední školu mám jít, hlavně nechci na gympl.

Odpovědi
Rokio

V tom případě bych to viděl na obor Sociální činnost.

Filip84

No, psychologie je součást filosofie. Pokud nechceš na gymnasium, vol humanitně zaměřenou střední školu, a pokud chceš být psycholožkou, tak toho asi rukama moc nepoděláš (nechci tím říct, že jsi „lopata“, nebo máš „lachtaní nemoc“, toho jsem dalek, ale, zkrátka a dobře, že by Tě to asi nebavilo, šest, osm, deset hodin denně něco dělat rukama, a „pod bagrem“, protože ono je značný rozdíl, třeba, vařit doma a vařit v professionální kuchyni – značný rozdíl!), jinými slovy, živit Tě bude hlava, tak vol něco k uživení. Určitě by se Ti „šikla“ zdravotní škola, není úplně od věci, když psycholog alespoň něco o té medicíně ví.

Jinak je to jedno, prostě vol něco, co Tě – při nejhorším – uživí, a co zvládneš.

dubraro

Když ne gymnasium, tak možná pedagogickou. Psychologie se vyučuje na filozofické fakultě nebo na fakultě sociálních věd. Také na teologické fakultě.