Petra:))

Na jakou/kterou vysokou bych měla jít? Chtěla bych maturovat z dějin kultury a dějepisu.

Jsem na gymnáziu a chtěla bych maturovat z dějin kultury a dějepisu, protože mi přijdou jako nejjednodušší předměty a baví mě. Ale nevím na jakou vysokou by se mi hodily.

Odpovědi
Drap

Co třeba právě dějiny kultůty a nebo historii

da ny

Měla bys zohlednit to, čím se hodláš „živit“, tedy kde bys chtěla pracovat (zvážit uplatnění a šanci získat pracovní místo) a za jaký plat či mzdu…
Vybrat pak to, co tě bude také bavit/těšit 😉
Připravit se lze na přijímací řízení.na zvolených VŠ, bez ohledu na zvolené maturitní předměty
Z dějepisu maturují i právníci ;)