Na jakou střední a vysokou školu bych měla jít když chci být psycholožka? děkuji za odpovědi :)šlo by jít ze zdrávky?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě. Na každou vysokou školu lze jít z kterékoli střední školy.

Další odpovědi
Michal Kole

asi nějakou zdravku nebo pedagogiku

Seznam oborů a škol na www.infoabsol­vent.cz

WeeBear

Ze zdrávky by určitě šlo jít.
Např. Sociální činnost, zaměřuješ se na skupiny, učíš se základy psychologie.

Jinak pedagogická střední škola-pedagogické lyceum, to je nejlepší varianta, ale dostat se tam je dost těžké, natož se tam udržet.

Každopádně přestoupit můžeš z jakékoli školy, když zvládneš dobře přijímací testy, v druhém kole dobře obodovaný pohovor (ten se nedělá všude, ale například na univerzitě v našem městě ano), tak nemáš problém dostat se tam klidně z elektrotechnika (mat. obor), avšak bys hodně doháněla, neměla bys např. základy psychologie a jiné základy odborných předmětů,..