jirka F

Myslíte si, že je poctivost nade vše?

Nejlepší odpověď
Drap

b) ne, protože

Ne, protože poctivost třeba za zdraví nevyměníš.

Další odpovědi
annas

b) ne, protože

Poctivost nade vše platí, ale je třeba uvést situaci – platí či měla by platit při jednání, vzájemném plněnío dohod atd.pravidla neplatí v reklamách. Reklamy vnucují určité zbožím jehož je třeba nadbytek https://citaty­.net/temata/poc­tivost/ „Reklama se dělá výhradně pro blbce. Proto je tak úspěšná.“ — Gabriel Laub

Zdroj: https://citaty­.net/vyhledava­ni/?h=reklama

Poctivost nebo pravdivost by se měla uplatnovat v jednání, zde je velmi důležitá.
Patří k morálnímu charakteru, , který vyjadřuje pozitivní a svědčí o cti .jako je bezúhonnost, pravdivost, přímočarost, včetně přímočarosti jednání, spolu s absencí lhaní, podvádění, krádeží atd. Poctivost také znamená být důvěryhodný, loajální, férový , a upřímný,
Nikdy by se člověk neměl bát reagovat ve prospěch pravdy, a netolerovat lži, nespravedlnost, chamtivost, atd.
Pomohlo by, kdyby se lidí takto chovali a nerozšiřovali různé nepravdy, nepomlouvali. Nepoctivost je vlastní mnoha školákům. Kvůli pěkným známkám jsou schopni zneužívat druhých. Rodičům totiž víc záleží na pěkné známce než na tom, co dítě umí. e nečetno či neopcitové porušovat autorská práva při přebírání obrázků či textů, dokonce závěrečnc´prací z netu.
Kam,jsem došli, kdo to ví. a odpoví na otázku Proč je poctivost mnoha lidem cizí.
Není to také tím, že ryba smdí od hlavy. Plno sslibl, ale jen na paoříe před volbmi, ale když se dostanou nahoru, sutek utek.

Vše souvisí s něčím, především s výchovou a prostředím, v němž člověk žije.

paul1

c) mám jinou odpověď

Říká se, že s poctivostí nejdál dojdeš, ale co se tím přesně myslí, netuším 😁 .

Rokio

c) mám jinou odpověď

Myslím si, že když pro někoho něco uděláš, dvakrát se ti to vrátí. Bohužel to může být jak v dobrém, tak ve zlém. Vlastní zkušenost.

Na základce jsem neustále půjčoval školní pomůcky a občas jsem dal peníze chudým žákům. Byl jsem považován za to za hloupého člověka, který si nechá líbit a byl jsem takový fackovací panák. Jeden žák mě pravidelně mlátil v podstatě bez důvodně, a to jsem mu asi desetkrát odpustil a někdy jsem mu i pomohl. Měl ADHD.

Tohle se už nikdy nesmí opakovat. Proto pomáhám výhradně lidem, které mám rád a nepůjćuji, ale rovnou dávám, abych nelitoval, že mi to někdo nevrátil.

JežíšKristus

b) ne, protože

Už Machiavelli věděl, že to je jen výmysl, sociální konstrukt…