bluesky

Musím podat daňové přiznání?

Zdravím, minulý rok jsem pracoval v ČR u dvou zaměstnavatelů (u každého v jiný čas a u každého jsem měl podepsané přiznání k dani). Teď už ani u jednoho z nich nepracuji. Pracoval jsem také v Rakousku. Otázka je, jestli musím podat daňové přiznání, když jsem měl podepsaná přiznání k dani a jestli se odvádějí i příjmy ze zahraničí (což mi přijde asi jako blbost, ale pro jistotu se ptám). Mockrat děkuji.

Odpovědi
autacek

Ano, daně se odvádějí i z příjmů ze zahraničí.

ivzez

Jestli jste měl příjmy pouze ze zaměstnání,
nemusíte daňové přiznání podávat.

Dani podléhají všechny příjmy. Ovšem pokud jste pracoval
v Rakousku a danil tam, tady už znovu danit nebudete.
Pokud byste podával daňové přiznání, musel byste k němu
přiložit i příslušná potvrzení z Rakouska.

bluesky

Aha, to si odvádějí v zahraničí ne? A i když jsem platil pojistné a daně tam, tak to stejně musím odvést tady? Děkuju za odpověď, a věřím Vám, ale přijde mi to teda pěkně na hlavu.