Petrik72

Musím podat daňové přiznání kvůli 5 odpracovaným dnům v roce?

Musím podat daňové přiznání když jsem od 1.1.2015 hlášená na pracovním úřadě a do zaměstnání (v zahraničí) nastupuji až 26.12.2015? Vím že existuje nějaký limit příjmu, do kterého se daňové přiznání nepodává, jak ale prokážu že jsem si za těch 5 dní nevydělala „přes limit“ ?
Děkuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne.
Příjem a to ať na hlavní pracovní poměr nebo na dohodu o provedení práce podléhá zdanění již při zúčtování mzdy, tedy pokud nějaká daňová povinnost je – nezdanitelná částka na osobu, případně další daňové úlevy.
Daňové přiznání se podávat nemusí, nic se neprokazuje.
Pokud máš příjem od jednoho plátce (zaměstnavatele) ve zdaňovacím období nebo od více zaměstnavatelů po sobě jdoucích, daňové přiznání se nepodává.