Honza1973

Musím podat daňové přiznání i při prodeji minerálů (sbírky)?

Chtěl bych se zeptat. Chci na Aukru prodávat broušené minerály apod. Někde jsem se dočetl, že když budu rozprodávat svoje věci, sbírky a podobně, tak na finančáku výdělek přiznávat nemusím. Co když budu prodávat minerály na kšeft, a pokud by se mě do budoucna ptali, tak bych řekl, jo, rozprodávám svojí sbírku broušených kamenů… Prošlo by to?
Moc děkuji za rady apod., fakt se mi nechce dělat živnosťák a vím, že by příjmy za rok přesáhly 30000,–Kč.

Odpovědi
pucipuci

Broušené minerály moc na sbírku nevypadájí, zvláště budeš-li tam ten inzerát mít rok. Lidi jsou sv.....

McArthur

Pokud to budeš dělat na kšeft, tak si pro ten živnostenský list zajdi a začni platit daně. Nemá smysl fixlovat bez papírů. Finanční úřad má na takové nepoctivce páky a mohlo by se Ti klidně stát, že při kontrole uslyšíš větu typu, že podobný obchod legálně dělá Franta z Prahy a ten vydělává ročně 250000 Kč, takže doplatíte daně tak, jako byste si vydělal tuto částku. Následné soudní tahanice jsou na dlouhý běh a výsledek pro Tebe bude hodně nejistý.