ABC123

Daňové přiznání a nulové příjmy

Měl jsem živnost jen dva měsíce, pak jsem ji pozastavil, neměl jsem žádné příjmy. Nemusel jsem tedy podávat daňové přiznání a napsal jsem jen čestné prohlášení, které jsem před dvěma týdny předal na podatelně, paní to jen orazila datumem.
Teď ale přemýšlím, jestli jsem udělal vše správně. Neměl jsem si nechat orazit i kopii, abych měl v ruce nějaký papír nebo to nemám řešit?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud máte alespoň kopii prohlášení a pamatujete si, kdy jste originál odevzdal, tak si na ni napište toto datum. V případě problémů se snadněji dohledá. Kvůli prohlášení by FÚ problém nedělal. Mám za to, že se nemáte proč obávat nepříjemností. Pokud byste se cítil lépe, kdybyste měl v ruce potvrzený doklad, tak si zajděte ke svému správci daně a ten Vám potvrdí, že prohlášení obdržel.