e1232851@trb

Musím si podat daňové přiznání sám?

Zdravím, mám dotaz ohledně podání danového přiznání.
Do konce června jsem studoval skolu poté jsem nastoupil do práce na HPP pracoval jsem zde 2 mesíce do půlky září. V říjnu jsem měl brigádu ve volební komisi (kde jsem podepsal danové prohláčení) V listopadu jsem nastoupil do stávajícího zaměstnání také HPP. Chci se zeptat jaké dokumenty budu potřebovat pro podání danového přiznání a dále jestli je za mě podá současný zaměstnavatel nebo si jej musím podat sám – hlavně kvůli té účasti ve volební komisi.
(Stále jsem ve škole veden jako student denního studia.)
Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
ivzez

Daňové přiznání si každý poplatník musí podat sám, případně si
musí zaplatit daňového poradce, který to udělá za poplatníka.

Zaměstnanci mohou po skončení roku požádat svého zaměstnavatele
o provedení ročního zúčtování daně z příjmu (to neno daňové přiznání).
K žádosti je nutné doložit potvrzení o zdanitelných příjmech od dřívějších zaměstnavatelů i od úřadu, pro který jste byl členem volební komise.

Jako student ještě doložíte potvrzení o studiu.

Doručíte-li zaměstnavateli písmenou žádost spolu se všemi
podklady, bude zaměstnavatel povinen Vaší žádosti vyhovět.

Jestli jste v roce 2017 odvedl nějakou daň, pravděpodobně
se Vám část nebo celá vrátí.

Jestli jste žádnou daň nezaplatil, nemusíte podávat daňové
přiznání ani žádat o roční zúčtování daně z příjmu.

Poznámka ke Kevinově odpovědi:
Základní daňovou slevu na poplatníka (24.840 Kč/rok) lze v rámci ročního
zúčtování nebo daňového přiznání uplatnit za celý rok, přestože poplatník
nepracoval po celý rok. Slevu na studenta lze uplatnit jenom za měsíce studia.

Další odpovědi
anonym

Dostaneš stejně prd…

Hlada

Pokud máš příjmy jen ze závislé činnosti, přiznání k dani nemusíš podávat sám.

Arne1

Normálním zaměstnancům to dělají jejich účtárny. Ale ve složitějších případech si to i zaměstnanci musí dělat sami. Tvůj případ bych do toho řadil také. Nic nezkazíš, když se v účtárně zeptáš, třeba ti nabídnou že ti s vyplněním pomohou.