Jak navyknout morče aby se mě nebálo?

proč se mě morče bojí ? Mám morče 1 týden a moje morče se mě tak bojí že vždycky když jsem v pokoji kde je morče tak zaleze do domečku a když ho chci krmit z ruky tak k mojí ruce ani nepřijde a nevím jak si na mě má zvyknout když chovatelé radí že ho mám krmit z ruky a podobně ale to nefunguje . A pořád píská a tak jakože kňourá a kvíká , když ho chci uklidnit tak zaleze do domku a když odejdu tak pořád do kola. STRAŠNĚ VÁS PROSÍM PORAĎTEMI
DĚKUJI ZA ODPOVĚDI
Doplňuji:
děkuji za všechny rady a odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Nejspíš si moc aktivní, dej mu prostor ať si může zvyknout.
Nejspíš je v nové kleci, tak si prostě musí vybudovat bezpečí a to je pro něj teď ten domeček a okolí je neznámé. Když vyleze ven, tak k němu vůbec nedávej ruku, nech ho ať si to vše proleze. Taky ho neruš když jí, prostě mu tam dej misku s jídle a nech ho najíst.
Pak když si myslíš, že se cítí v pohodě, tak mu třeba dej ruku do klece, ale ne do domečku, pokud k ní přijde tak ho nech si ji očichat, nechytej ho.
Časem by si mohlo zvyknout a určitě tvoji ruku podle pachu pozná a mělo by se přestat bát.
Prostě mu vždy nech prostor kam se schovat a ustoupit, když začne pískat, tak ruce pryč.

Osobně morče nemám, ale měl sem křečka a bylo to podobné.

Další odpovědi:

Pokročilý

Quimby, dobré rady :) Randejl, také máme morčata. Zkus mu po nasypání jídla do misky dát čas, aby si na tebe zvyklo, například tím, že si lehneš ke kleci a budeš své morče pozorovat. Po nějaké době si zvykne na tvou přítomnost a nebude se tě bát, kdykoliv se k němu přiblížíš.
Morčata jsou sice plachá, ale neublíží ti. Faktem je, že co morče, to jiná povaha. Některé si zvykne dřív, jiné později. Chce to čas a trpělivost.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.