randejl

Jak navyknout morče aby se mě nebálo?

proč se mě morče bojí ? Mám morče 1 týden a moje morče se mě tak bojí že vždycky když jsem v pokoji kde je morče tak zaleze do domečku a když ho chci krmit z ruky tak k mojí ruce ani nepřijde a nevím jak si na mě má zvyknout když chovatelé radí že ho mám krmit z ruky a podobně ale to nefunguje . A pořád píská a tak jakože kňourá a kvíká , když ho chci uklidnit tak zaleze do domku a když odejdu tak pořád do kola. STRAŠNĚ VÁS PROSÍM PORAĎTEMI
DĚKUJI ZA ODPOVĚDI
Doplňuji:
děkuji za všechny rady a odpovědi

Nejlepší odpověď
Quimby

Nejspíš si moc aktivní, dej mu prostor ať si může zvyknout.
Nejspíš je v nové kleci, tak si prostě musí vybudovat bezpečí a to je pro něj teď ten domeček a okolí je neznámé. Když vyleze ven, tak k němu vůbec nedávej ruku, nech ho ať si to vše proleze. Taky ho neruš když jí, prostě mu tam dej misku s jídle a nech ho najíst.
Pak když si myslíš, že se cítí v pohodě, tak mu třeba dej ruku do klece, ale ne do domečku, pokud k ní přijde tak ho nech si ji očichat, nechytej ho.
Časem by si mohlo zvyknout a určitě tvoji ruku podle pachu pozná a mělo by se přestat bát.
Prostě mu vždy nech prostor kam se schovat a ustoupit, když začne pískat, tak ruce pryč.

Osobně morče nemám, ale měl sem křečka a bylo to podobné.

Další odpovědi
Roman71

Quimby, dobré rady :) Randejl, také máme morčata. Zkus mu po nasypání jídla do misky dát čas, aby si na tebe zvyklo, například tím, že si lehneš ke kleci a budeš své morče pozorovat. Po nějaké době si zvykne na tvou přítomnost a nebude se tě bát, kdykoliv se k němu přiblížíš.
Morčata jsou sice plachá, ale neublíží ti. Faktem je, že co morče, to jiná povaha. Některé si zvykne dřív, jiné později. Chce to čas a trpělivost.