Coliffe

Jak zastavit alergii na morče?

Ahoj, je mi 11 let. Asi před 3–4 lety jsem měla morče. Bohužel se u mě objevila alergie. Mám vyrážku vždy když přijdu dlouho do styku s morčetem. Jenže já morčátka moc miluji. Jsou to moje skoro nejoblíbenější zvířata. Bydlíme v bytě. Potřebuji nějak přemluvit rodiče, že se proti té alergii dá bojovat. Jenže jak?
PS: Nechci od vás výmluvy tipu: Pořiď si jiné zvíře apod.. Ptám se na jinou otázku..
PPS: Odpověď potřebuji co nejrychleji,
vaše Coliffe

Nejlepší odpověď
LejdyTerr

Proti alergii se nedá bojovat. Musí být odstraněna příčina – tedy morče. Nevyléčíš jí, ani nepotlačíš. Jediné řešení je pořídit si skin morče – tedy morče bez srsti

Další odpovědi
Lucijej

Kamarádka dokázala potlačit alergii tím, že si postupně navykala na přítomnost alergii. Vždycky přišla ke zvířeti, hladila ho a chovala, ale vždycky jen na chviličku a pravidelně.

Takhle se zbavila alergie na srst a plýsňové sýry. Vždyky jen trochu a pravidelně opakovala.
Doplňuji:
no fuj…plísňové
(vůbec nechápu, kde se to tam vzalo :D )

hanulka11

kup si morče skinny je bez chlupů a vypadá jako malé prasátko

venkovan

Zajdi k specialistovi na alergie a případně k alternativnímu léčiteli.
Lecos se nechá napravit jinou stravou, pohybem, uklidem doma apod. Ale stanovit metodu léčení musí odborník a nelze přes web.

Vendys2

Alergie zastavit nejde! Bohužel :'(
Mám také alergii na psa, mnoho doktorů však tvrdí, že alergeny se od zvířat stejného druhu liší, když si tvoje tělo zvykne na jedno konkrétní morčátko, neměla by se alergie projevit, nebo ne tolik silně. Je to však u lidí různé, zkus se zeptat svého lékaře, poradí ti víc ;) Hodně štěstí :)
Doplňuji:
Jinak alergie se během věku mění, tudíš ji nemusíš mít natolik silnou jako před několika lety. Další plus – nejvíce se dá ovlivnit do 16 – 18 let :)

Elis Pokorná

Někdo si i zvykne, ale pochybuji, jsou to ojeddinělé případy. Buďto můžeš po celý život mmorčete brát prášky anebo ho (bohužel) dát pryč..

Nicozjb

otázka je na co si alergická jestli na morčata nebo na srst atd.

tomy smyk

byt tebou tak si porid no ted nevim ja se jmenuji ale vypadaji jako mala prasatka a jsou be chupu