Amie

Jak poznám zda mé morče čeká mladé?

Naši mi asi před necelými dvěmi měsíci pořídili morče. Když mi řekli, že ji překrmuju, protože je tlustá, napadlo mě jestli není náhodou těhotná (což ze zverimexu není výjimkou včetně zaměnění pohlaví). Je nějaký způsob jak to bezpečně zjistit?

Nejlepší odpověď
Lucijej

No vzhledem k tomu, že březost morčat je necelých 70 dní a doma ji máš dva měsíce, tak jestli do deseti dnů neporodí, tak není březí ;o)

Další odpovědi
marťa382

Zkus se podívat tady: http://hlodavec-morce.blog.cz/ru­brika/rozmnozo­vani :)

Drap

Zkušení chovatelé to v určitém stádiu poznají pohmatem. Jinak lze rozpoznat ultrazvukem. Možná mají veterináři i nějaké testy.

samicek333

Těhotná asi nebude, v nějakých „lepších“ zverimexech oddělují samičky od samečků a i přesto prodávají mláďata, která otěhotnět ještě nemohou. Pravděpodobně tam stejně nevydrží žádné morče až do doby, kdy se může množit. Řekla bych spíš, že bude přežraná a kdyby nebyla, tak to za nějakou dobu stejně poznaš sama :)