VendettaCZ

Mám věřit doktorům ?

Týden tomu jsem byl na preventivce a doktorka mě poslala na alergologii s tím ,že má podezření alergie…dozvěděl jsem se ,zr jsem ''alergik" a ''astmatik" (sportuju a nikdy jsem neměl problém ) dostal jsem pár prášku ,strikayko do nosu a combair…předtím jsem neměl žádné příznaky alergie nebo astmyy,ale po týdnu brani toho svinstva jsem začal cítit projevy astmatu a alergie (jak zvláštní…) Jak jsem rikal jsem sportovec a často běhám ,6km pro mě nebyl nikdy problém až do teď …dnes jsem byl běhat a myslel jsem ,že se udusim…je to týden po bráni prášků…nevím co si o tom myslet…předtím žádné příznaky a po té co beru prášky cítím se blbě ,bolí mě věčně hlava ,mam problém s dýcháním a věčně kašlu …prášky staly dost peněz(hradila to naštěstí pojišťovna),ale opravdu jde doktorům jen o peníze ? Mám to brát dál nebo ne ?
Doplňuji:
Děkuji za odpovedi :) prášky od zítra přestávám brát ,jde o to ,že jsem neměl žádné příznaky předtím než jsem začal brát to svinstvo…lékařům nejde věřit a to je smutné :(

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Tady je to těžké posoudit. Doktor je doktor. Studoval to + atestace + já nevím co ještě, takže nutno podotknout, že jeho slovo či názor je jistě fundovanější než náš tady na foru. Každopádně dnes je doba všelijaká takže není nikdy od věci důvěřovat ale prověřovat. Ideální je navštívit ještě jiného lékaře a názor konzultovat. Každopádně když doktůrci neví (což je kupodivu často) tak to tlačí na magnesium, psychiku nebo alergií. Osobně kdyby mi léky nesedli tak je přestávám užívat (koneckonců je to napsané i v příbalovém letáku) a poradím se z doktorem o alternativě či jiném způsobu léčení. Možná bych celkově nejdřív zkusil nějakou alternativní léčbu.....nezdá se mi že bys byl náhle astmatik a alergik. Jinak samozřejmě doktůrci mají na pozadí finanční zájmy takže předepisují léky určité společnosti apod. Taková menší korupce a né že né. Takže si to shrneme:

  1. léky vysadit (oznámit to a poradit se z doktorem)
  2. konzultovat stav s jiným lékařem
  3. hledat jiná řešení

Další odpovědi
vertigo

Nakluš zpátky na alergologii a tohle všechno jim řekni. I ten doktor potřebuje mít zpětnou vazbu a na lécích jsou zcela určitě popsány i možné negativní účinky (reakce pacienta). Není důvod si myslet že to dělají „jen pro peníze“ – a kromě toho máš nárok na alternativní názor jiného specialisty, ke kterému se můžeš objednat. Kontakt Ti dá určitě Tvá zdravotní pojišťovna.

marci1

Pokud Ti dělali na alergologii testy ( vpichování různých alergenů na předzápěstí ), pak by jsi měl alergii mít. Navštiv znovu alergologii a svěř se lékaři se svými zkušenostmi s těmito léky.

badisko

No klidne ..muzes astma a alergie jsou nemoci ktere …se mohou dostavit v jakemkoliv veku …sportovec nesportocec to je uplne jedno ..

da ny

Dcera užívala 3 roky zbytečně velmi drahé kortikoudy atd. Má z toho 3 hrudní obratle znekrotizované ⇒ kyfóza. Lékařka jí zakázala plavání v bazénu, pokud se nechce zabít a při odmítnutí kortikoidů byla celá zelená vzteky.
Změnily jsme alergologa – nemá ani astma, ani CHOPN. Provedl kromě spirometrie jednoduchý test a měsíc jsme zapisovaly naměřené hodnoty ze zapůjčené „foukačky“.
Pan doktor je zároveň homeopat a neopovrhuje ani pacienty,kteří chodí k dobrému léčiteli AM …
Dělá vše pro blaho a pohodu svých dětských pacientů, kteří tam mohou chodit stále i v dospělém věku :)
Šetří kortikoidy ( na počátku léčby několikaleté chronické rýmy však nasadil asi na rok Avamys), hledá alternativu, pro ty, kteří je nechtějí.
Alergii má dcera „jen“ pylovou a na některé ovoce a lískové oříšky.
Někdy je však užívání léků opodstatněné a nutné…
Žádat vysvětlení a informace, konzultovat i u jiného lékaře atd.
Hodně dělá psychika.
Jistě je třeba sdělit lékaři neblahé účinky užívaných léků!

mosoj

Plácáte nesmysly. AVAMYS je kortikoid !!!!
Pylová alergie nebo jiná všechno stejné.

da ny

Neplácám :)
Z textu vyplýván že na počátku se to bez slabšího typu kortikoidu neobešlo :)
Pylová alergie a CHOPN je fakt jako nebe a dudy :)
Lékařka šla bohužel na vrabčáka s kanónem.
Dcera nemá již ani pylovou alergii, jen ty 3 zbytečně zničené obratle (nález a vysvětlení ortopedem a potvrzeno v lékárně, jako možný vedlejší účinek při dlouhodobém užívání Symbicortu).

Dochy

Však Da ny neříká, že není.
„šetří kortikoidy… (přesto) však nasadil…“