celie

Doktor mi zjistil že mám ostruhy na obou patách.Chodím na ultrazvuk,ale zatím mě to bolí.Máte někdo s tím zkušenost?

Nejlepší odpověď
annas

Osobní zkušenost nemám. Jen vím, že moje známá chodila na ultrazvuk. Po jeho skončení bolest ustoupila asi po šesti až 7 týdnech. Pak měla si 5 či 6 let klid.

Na Poraďte.cz jsem objevila, že jako prevence je dobré jíst kysané zelí či kvašenou zeleninu. Jenže teď je pozdě.

Projděte si reakce na Poraďte.cz

http://www.po­radte.cz/nejen-pro-zeny/2066-ostruhy-na-patach.html

Další odpovědi
Deli

Jéje, s těmi jsem si užila. A vždycky nejvíc v těhotenství nebo při kojení. Takže s tím mnoho dělat nešlo. Nakonec mi moc pomohl babský recept – na jaře si natrhat mladé výhonky s listy bezu černého, na paty je přiložit, omotat fólií nebo igelitem a nechat přes noc. Takto učinit 3 noci za sebou.
Dělala jsem to 5 nocí a bylo to neuvěřitelné, ale od té doby mám klid. Nestojí to nic, vyzkoušejte.

cochee

Jak píše annas, ultrazvuk ty výrůstky rozdrtí, ale pak trvá několik týdnů, než se resorbují. Měl to otec a taky vrčel, že to vůbec nepomohlo a když jsem se ho za měsíc a něco zeptal, tak mi překvapený odpověděl, že to tak nějak zmizlo a ani to pořádně nezaregistroval.

tono

Dobrý večer, tak zkušenosti mám a hned několik. Nebudete možná věřit, ale naprosto spolehlivá je úplně prostá rada. Pokud ve vašem okolí máte břízu, tak si zajděte na čerstvé lupení. Do ponožky, ve které budete spát si nacpěte toto lupení v okolí paty, ale prostě bohatě vycpěte. Listí odvádí vodu, tudíž zmírňuje otok a zánět, který třeba okem ani nepostřehnete, ale tlačí vám na nervy a způsobuje onu bolest. Dělejte to asi týden, ale pokud by to bylo úporné, tak do zmírnění bolestí. Ráno listí vysypete do koše a můžete jít na nové. Budete překvapena, jak je listí v ponožce naprosto suché. U řady mých příbuzných došlo už i k ozařování a až listí zabralo. Manžel dokonce chodil s lupením i přes den a za 4 dny byl zdráv. Dnes už je to asi sedm let a ani si nevzpomene. Přeju vám, abyste byla také zastáncem březového lupení. Zdravím.