FFII33

Mám se přihlásit na hotelovku nebo na škodovku?

Jsem v 8.třídě bydlím v Mladé Boleslavi a nemůžu se rozhodnout na jakou školu půjdu. Mám 3 trojky (Fyzika, Chemie, Němčina, možná matematika ) z Angličtiny mám průměr 1,00 a rozhoduju se mezi hotelovou školou nebo střední škola škoda auto. Hotelovka kvůli tomu, že mi hodně dobře jdou jazyky (z němčiny mám trojku, protože jsem se na ní tak trošku vy---) a zeměpis mi taky jde bez problému. a na škodovku bych chtěl, protože bych dostal nějaké benefity a měl bych zaručené místo ve škodovce, ale vůbec nic nevím o technice, auta a tak podobně…
teď nevím jestli se tam vůbec dostanu, protože učitelky nám říkali, že v ročníku ve, kterém jsem je hrozně moc lidí, takže ten kdo má lepší známky se tam lehčeji dostane

Odpovědi
tforro

Co si zkusit technicky založenou brigádu a na základě získaných znalostí a pocitů se rozhodnout? To že teď nevíš nic o technice nemusí přece znamenta, že pro ni nemáš vlohy. Každopádně, lidí, kteří ovládají jazyky, práci na pc a vůbec různých manažerů, ekonomů, náměstků atd… je ohromné množství. Pracovních pozic poskrovnu.
Pracovních pozic technických oborů je dostatek. Tedy těch skutečně odborných – nemyslím pásovou, nebo 2–3 směnnou výrobu. A jako technický „odborník“ si můžeš přijít na velmi slušné peníze.

Kepler

Nerozmýšlej se podle benefitů, ale podle toho, co ti jde líp a kde by ses spíše prosadil. Když nemáš vlohy pro techniku, matematiku a fyziku, co bys dělal ve Škodovce?