I am devil

Myslíte si že je lepší jít na Gymnázium nebo se rovnou zaměřit na nějaký obor..?

Nejlepší odpověď
Drap

To záleží na tobě. Pokud máš již uplně jasno, co chceš dělat, tak si můžeš vybrat školu přímo z oboru. Pokud uplně jasno neni a chceš pokračovat na VŠ, tak je i gymnazium dobrá volba.

Další odpovědi
WeeBear

Já osobně se zaměřila na konkrétní obor, se kterým však není problém vybrat i vysokou (základy předmětů, semináře aj.). U gymnázia by mi nikdo nezaručil, že po něm opravdu vysokou udělám a nepřijde mi pak ideální jít na pracák jen s gymplem, bez zaměření, bez ničeho.. Naproti tomu konkrétní zaměření na něco, co by tě bavilo studovat je fajn, aspoň se něco dozvíš, jelikož pochybuju, že ať tak či tak budeš pracovat v oboru, jde spíše o maturitu.

Jen tak doporučení; – není špatné zkusit SŠ, ve které máš možnost udělat nějaké kurzy a řidičské oprávnění. :)

pusinka50

Zaměř se na nějaký obor, čím bys chtěl být a jdi se vyučit. Školených studentů jsou už mraky a práce pro ně žádná, všichni by rádi byly top managery, ale bohužel těch je tu už jak máku. Studenty bez praxe nikde nechtějí a praxi si nemohou udělat, protože je právě nikde nechtějí. Udělej si řemeslo, které tě bude bavit a o práci mít nikdy nouzi nebudeš.

Efchen

Záleží na tom,jestli už víš,čím chceš být a jestli chceš studovat Vš…Jestli víž,že chceš být kuchařka,nechoď na gympl,jestli chceš být právničkou,gympl je dobrá volba. Jde jen o to,že když vystuduješ Gympl,nejsi v podstatě nic,protože neumíš nic nějak výrazně lépe,takže jsi nucená jít na VŠ,což ale neznamená,že chodit na gypml je chyba. Naopak. Přece nechceš studovat hotelovku,když pak chceš bžt doktor.

Lakeysha

Já dneska litiju, že jsem v tom neměla jasno dřív, všechno mohlo být jinač. Gympl je dobrej jako nouzovka, ale až si vybereš VŠ, tak ti nic z něj k ničemu nebude…

brusinka

Není vůbec pravda, že na vš zjistíš, že ti gympl k ničemu není – právě naopak! Mám velice čerstvou zkušenost (prvák na vš po osmiletém studiu gymnázia) a ani na minutu bych gymplu nelitovala, opravdu. Dá ti široký základ vědomostí, dá ti přehled. Naučí tě jednat sama za sebe, berou tě tam jako dospělou, se kterou se jedná na rovinu a ne jako „žáka“, dítě. Určitě záleží i na kvalitě gymnázia, ale řekla bych, že to platí obecně. Mimochodem, shodujeme se na tom se všemi bývalými spolužáky. Nejde o to, že budeš po gymplu všechno vědět. Nevzpomenu si na vzorečky z fyziky, ale když něco z tohoto oboru uslyším, řeknu si „jo, to tam někde bylo a nějak to souviselo s tím a tím…“, a i to dost pomůže. Takže tak.