emha

Mám právo rozmlouvat přítelkyni tetování a piercing?

Po zhruba dvouletém vztahu si přítelkyně rozhodla udělat piercing. Ač se mi tyto „ozdoby“ na ženách nelíbí, v pohodě jsem ho toleroval, jelikož to byl její dlouholetý sen. Jenomže teď se rozhodla navázat druhým a má následovat několik (asi 4) tetování a možná později ještě další tetování. Pokouším se jí to rozmluvit, že pro mě s každou další „ozdobou“ ztratí část své tělesné přitažlivosti a že je riziko, že se pro mě stane nepřitažlivou úplně. Ale ona argumentuje tím, že si se svým tělem může dělat, co chce, nemám právo jí do toho mluvit, a ve vztahu přece vůbec nejde o tělesnou přitažlivost. Jak byste se zachovali, kdybyste byli v mé kůži? Jaké řešení byste navrhovali, kdybych o ní nechtěl přijít? Kdo z nás dvou je podle Vás v současné situaci větší sobec?

Nejlepší odpověď
anonym

Máte právo říct svůj názor a můžete zkusit i to rozmlouvání.
Je pravda, že Vaše přítelkyně si s tělem může dělat, co chce. Je její. Ale tak trošku i Vaše. Takže záleží na tom, jestli s Vámi chce být, nebo zda hodlá za každou cenu udělat to, co se Vám nelíbí.
Pokud jste jí vysvětlil, že se Vám podobné ozdoby nelíbí a ona na tom přesto trvá. Je někde chyba.
Určovat, kdo z Vás je větší sobec, to není řešením.
Tvrdit, že ve vztahu nejde o tělesnou přitažlivost, nelze. Není to pravda. Pravdou je, že nejde „jenom“ o tělesnou přitažlivost. Je to prostě spousta drobností, které k sobě partnery přitahují, nebo je naopak odpuzují.
Zkuste se na věc podívat spíš z jiného úhlu. Pokud si partnerka takto prosazuje svou bez ohledu na Vás a Vaše pocity, co k Vám asi cítí?

Další odpovědi
www

Právo máš, stejně jako ona má právo tě neposlechnout.
Zakazovat můžeš tyto věci jen sám sobě 😉.

Drap

Právo rozmlouvat a dávat argumety proti určitě ano. Zakazovat však ne. Vše záleží na vzájemné domluvě. V podobné diskusi se projeví, jak dokážete být vzájemně tolerantní a chápat jeden druhého. Vzájemné soužití dvou lidí je převážně stavěno na porozumění a toleranci. Zamilovanost časem pomine.

Damiana

Právo na to, aby ze sebe přestala dobrovolně dělat strašidlo nemáš. Můžeš jen projevit svůj názor, trvat na něm, dát třeba ultimátum, smířit se s tím, odejít od ní…
Znala jsem případ manželství, které se kvůli přehnané zálibě ve zdobení těla rozvedlo. Byli to ani ne třicetiletí lidé. Chlapíkovi ale najednou „ruplo v kouli“! Chytl se party muzikantů, hrajících po pochybných klubech a rozhodně ho s nimi nečekala pozitivní budoucnost. Přidala se k tomu ještě další negativa v podobě „tvrďáckého“ chování se vším, co k tomu patří. Pud sebezáchovy a zdravý rozum u té ženy zapracoval velmi rychle. Rozmlouvání nepomáhalo, veškeré zákazy a výhrůžky byly marné. Muž se té ženě úplně zhnusil. Kdo by se divil – brala si přece někoho úplně jiného! Jeho záliba v tetování a piercingu byla posilněna obdivem rockových hvězd a stylizací do jejich image. Nejdřív se paní za něho začala stydět – a to byl začátek konce vztahu. Přestal jí imponovat a nakonec už působil nejen trapně, ale vrcholně odpudivě. Dnes je z něho prapodivná kreatura, kterou nikdo nechce, kromě pofidérních známostí podobných „krasavic“.
Ty jsi v podobné situaci. Pokud nesdílíš její zálibu a „kérky“ a „cvočky“ se ti nelíbí, myslím, že si slečna sama říká o to, že o tebe přijde. Už nerespektování dobrého názoru a přání partnera je bezohlednost, ale když dělá záměrně to, o čem ví, že je ti odporné? Tak může jednat pouze člověk, který není ani tak sobec, jako spíš blbec. Dává ti najevo, že jí vlastně vůbec nezáleží na tom, jestli se ti líbí a vlastně ti přikazuje, že jí musíš milovat, i když bude vypadat jako Marylin Manson. To, že se ti víc „líbí“ Marylin Monroe jí ale nedochází. Její smůla. Milovat ji tvoje povinnost není.

Protiva

Hele, zkus ji za to něco slíbit, když to neudělá. Taky by mě zajímalo co pomohlo.

iceT

http://andy-tom-strify-kiro.blog.cz/1106/u­piri-zena-z-mexika

Pokud by Vaše přítelkyně měla po čtyřech tetováních vypadat takhle,tak bych to asi také rozmlouvala.
Myslím si,že dva lidé ve vztahu by měli jeden druhého akceptovat a pokud jednoho odrazuje třeba to tetování a tomu druhému na něm záleží,tak by do toho jít neměl.Ale záleží na tom,kde to tetování bude umístěné.
Ptáte se kdo z vás dvou je větší sobec-já se domnívám,že jste jistou měrou sobci oba,ale přítelkyně má větší podíl,protože hodlá riskovat fungující vztah kvůli modernímu výstřelku,který zase nemusí dopadnout podle jejích představ a zmrvené tetování se obtížně odstraňuje.
Zase na druhou stranu,tetování není nijak razantní změna v charakteru člověka,jsou přece chlapi,co se rozvádějí nebo opouštějí své partnerky,co mají pár kil navíc,ale ta kila je přece nijak vnitřně nezmění,jen jsou fyzicky jiné a to se některým povrchním jedincům nelíbí a jsme u té tělesné přitažlivosti.Vy přece nemůžete za to,že se Vám tetování na ženách nelíbí a je Vám odporné.

barina

Samozřejmě, že vaše přítelkyně se chová do jisté míry sobecky, ale zkuste se na to podívat z jejího pohledu. Předpokládám, že se nenechává tetovat jen z nějakého krátkodobého módního popudu, ale je to její způsob sebevyjádření srovnatelný s tím, když si chcete nechat narůst dlouhé vlasy nebo vousy. Vy se jí snažíte v takovém vyjádření omezit. Z mého velice pohledu je těžké rozhodnout, kdo se chová sobecky, ale snažím se vám ukázat její možný úhel pohledu.

Jakub Tlapal

Rozmlouvat jí můžeš co chceš, ale když to vezmu ze svého pohledu, tak když by mě rozmlouvala přítelkyně tetování a piercing a já bych pro to byl už rozhodnutý a chtěl to, tak bych si to rozmluvit nenechal 😁 . Proč ti to vadí? Já mám taky piercing v obočí a přítelkyni to nevadí.