mám nárok na podporu v nezaměstnanosti po skončení rodičovského příspěvku pokud nenastoupím do zaměstnání

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano máte.
První dva měsíce = 0,15 x průměrná mzda v ČR v předchozím roce
Další dva měsíce = 0,12 x průměrná mzda v ČR v předchozím roce
Zbytek doby = 0,11 x průměrná mzda v ČR v předchozím roce

V roce 2011 se tedy vychází z toho, jaká byla průměrná mzda v ČR v 1 až 3 čtvrtletí 2010. Jedná se tedy o částku 23 324 Kč. Z ní má pak žena po skončení mateřské nárok na vždy na příslušnou část. Tato podpora v nezaměstnanosti je poměrně nízká, a pokud je životní minimum dané ženy vyšší, může požádat o další sociální dávky pro nezaměstnané.

http://social­ka.eu/podpora-v-nezamestnanosti-po-skonceni-materske/

Nárok na podporu v nezaměstnanosti ale mohou mít i ti, kdo nemají odpracovanou požadovanou dobu. V takovém případě ale musí splňovat podmínku náhradní doby. To se týká například žen na mateřské a rodičovské dovolené. Ty mají nárok na podporu v nezaměstnanosti, i když poslední 3 roky strávili doma péčí o dítě.

Zdroj: http://www.socialni-davky.eu/inpa­ge/podpora-v-nezamestnanosti/