Nárok na podporu v nezaměstnanosti

Dobrý den,
dne 17.2.2010 mi skončila rodičovská dovolená. Následující den jsem tedy nastoupila do svého původního zaměstnání. Bohužel hned 19.2.2010 byl pracovní poměr z mé strany ukončen. Mám nyní nárok na podporu v nezaměstnanosti a z jakých peněz se mi bude počítat? (z rodičov.přís­pěvku či průměru čisté mzdy?).Mám se na Úřad práce hlásit hned? Moc děkujiza odpověď. Horáčková

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nevím to stoprocentně jestli se rodičovská počítá do lhůt, ale myslím, že pokud ne, tak nárok na podporu nevznikne, jelikož nesplňujete podmínku zaměstnání 12-ti měsíců před evidencí na ÚP-resp. vyplácením podpory.

Další odpovědi
Wareg

Dobrý den, v tomto případě bude asi těžké radit, každopádně bych doporučoval neprodleně navštívit Úřad práce v místě bydliště, kde Vám poradí.

anetadela1

Samozřejmě máte nárok na podporu. Moje mamka pracuje na ÚP a když jsem se jí ptala, jak to bude semnou až skončím RD, tak mi řekla, že na pracáku budu 5 měsíců, když si nic nenajdu. Změna se hlásí do 8 dní. Určitě tam zajděte a oni vám řeknou víc.