Avatar uživatele

Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti

Dobrý den,

mám prac. smlouvu na dobu určitou do 31.3. 2014. Do práce jsem nastoupil 14.10.2013 a předtím byl na podpoře od 1.5.2013 do 13.10.2013. Předtím jsem pracoval od června 2011 do září 2012. Mám nárok na plnou podporu v nezaměstnanosti? Podle odstavce, který uvedu níže, bych měl mít nárok na plnou podporu, ale nejsem právník a nemám takové zkušenosti.
----
Uchazeč o zaměstnání, kterému v posledních 2 letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání neuplynula celá podpůrčí doba a poté získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň 3 měsíců, má nárok na podporu v nezaměstnanosti po celou podpůrčí dobu. Jestliže získal dobu důchodového pojištění kratší než 3 měsíce, má nárok na podporu v nezaměstnanosti jen po zbývající část podpůrčí doby.
-----

Když jsem nastoupil v půlce října, podporu jsem tedy nevyčerpal a mám tedy nárok na plnou?
Doplňuji:
A od 25. listopadu 2012 do 31. května jsem pracoval také

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

přesně Vám neřekne nikdo, jestli máte,
nebo nemáte nárok na podporu toto
Vám vypočítají úřednice na ÚP dle místa
bydliště..

http://wiki.aktualne.centrum.c z/…
http://aktualne.centrum.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Dobrý den,
ano oni to spočítají,možná všem,ale myslím,že ti nevznikne.Je už nezajímá,že měl nárok a šlo se dělat.Mělo by se odpracovat alepoň 3 roky součtem nebo za poslední tři roky.Bez podpory.Ta smlouva je o provedení práce,nebo dohoda o provedení práce?Pak by jistě nevzniklo už v žádném případě.A na dobu určitou min 1 rok.Třeba se to změnilo,ale pokud je to i stejné jako ke konci roku,tak to bude těžké.
Nejlépe osobně ÚP.Ale záleží na jakou úřední osobu se i narazí,každá to posoudí úplně jinak.
To už znám.odváděj makej,znič si zdraví,ale pak finanční pomoc nečekej.Na to má 100% nárok jen zloději,vrazi a lidé,co požívají drogy,tedy drogově závislý.
Snad bude mít někdo lepší i štěstí..


Avatar uživatele
Stříbrný

Ty seš pěknej vychcánek, že???


Avatar uživatele
Registrovaný

Vedle té podmínky, co píšete (§ 48 zákona o zaměstnanoti) ještě musíte splnit podmínku celkové doby zaměstnání (§ 39 odst. 1 písm. a)), tj. 12 měsíců v posledních 2 letech. Dle toho, co uvádíte, tuto podmínku nesplňujete. Rozhodné období jsou 2 roky před zařazením do evidence. Doba musí být důchodově pojištěná. Zákon o zaměstnanosti nicméně stanoví i další podmínky, takže to, zda nárok získáte či nikoliv, zjistíte "závazně", až po podání žádosti.


Avatar uživatele
Stříbrný

Správnou odpověď (zde zatím není správná ani jedna) jste měl u původního dotazu. Nestačila Vám? Proč jste dotaz nedoplnil?
Zde v této oblasti správné odpovědi nečekejte.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.