Pokročilý

Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Byla jsem nyní 9 měsíců na neschopence, když bych se teď přihlásila na pracovní úřad, mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na podporu má nárok ten co má "odpracovaný" rok. Do slova odpracovaný se počítá i nemocenská, pokud po její dobu zůstal v pracovním poměru. Také záleží na tom, jak byl pracovní poměr ukončen.
Doplňuji:
N-H já bych řekla, že ta doba se snížila na 2 roky, ale nejsem si tím jistá, pořád to mění a normální člověk pak ani neví na co má nárok .-(

Další odpovědi:

Bronzový

Rozhodující bude zda si před neschopenkou pracovala. Pokud se to nezměnilo tak jedno z pravidel je, že " za poslední tři roky musí mít žadatel odpracovaný nejméně rok " ..... pracovní neschopnost se počítá jako odpracovaná doba - teda pokud si v pracovní neschopnosti po dobu zaměstnání. Když nejsi zaměstnaná a přesto si v pracovní neschopnosti tak si nejsem jistý zda se to počítá....Skoč na UP a tam ti řeknou přesně....kdo se má v těch novelizacích orientovat.
Doplňuji:
Z - jasně, furt se to mění proto je nejlepší dolovat informace přímo u zdroje tzn. ÚP.

Zlatý

Pokud jsi byla během nemocenské v pracovním poměru, tak ano. Podala jsi dost málo informací.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.