-_BublyFuck_-

Lže nám církev?

Když se dávaly dohromady evangelia do BIBLE,několik z nich bylo vyřazeno,které pojednávali o tom,že Ježíš je normální člověk který káže dobro.Církev chtěla jenom na tom vydělat…Co když Ježíš nebyl synem božím?Učí nás křestany od malička lži.???

Odpovědi
Jolllie

Všechna evangelia která nejsou v bibli se jmenují takzvaná Apokryfní. Je jich více, ale já osobně znám např. Jidášovo. (Jidáš byl sice vyvolen Ježíšem, ale zradil ho za 30stříbrných, následně byl poslán k Pilátu Pontskému a byl označen za kacíře.) Jidášovo Apokryfní Evangelium bylo napsáno zřejmě 3–4století n.l.. Samozřejmě, že nikdo nemůže tvrdit, že jej napsal sám Jidáš. Soubor všech Kanoických evangelíí byl schválen na Nikajském koncilu (tuším 325). Takže nikdo nemůže dokázat, že Ježíš žil a konal skutky tak, jak jsou napsány v Bibli. Avšak je zřejmé, že Bible nemohla být napsána jedním člověkem během několika dnů. Je docela možné, že nepojednává o synu Božím, ale o docela obyčejnému člověku, kterému jenom boží vlastnoti přiřkli. To se už ale zřejmě nikdy nedozvíme. A o té církvi. Ano, církev byla špatná, často je i teď. Odpustky a takové věci bylo to nejhorší. Není to tak strašně dávno co církev vlastnila pole, domy i lidi. Ostatně i teď je to někdy viditelné. Např. u toho, že nyní je papežem člověk, který býval příznivcem Hitlera…

Jidášovo evangelium volně k tisku http://gnosis9­.net/pdf/Jida­sovo_evangeli­um.pdf

Zdroj: http://gnosis9­.net/view.php?cis­loclanku=2005060001

Nuk nuk

Kánon bible byl sestavován poměrně dlouho, ale doba i přesto byla omezená. Navíc ten dnes známý soubor není jediný. Katolická církev např. používá i knihy, které ostatní denominace neuznávají.
Knih, z jejichž počtu se vybíraly vhodné do kánonu bylo mnohem více. Některé můžeme najít ve výše zmíněném katolickém kánonu,to jsou ty „apokrifní“. JIné nenajdeme ani tam. Důvodů proč se tam nedostaly může být několik. Mnohé knihy byly sepsány až po dokončení kánonu. Nejdůležitějším faktorem pro volbu byla ovšem pravověrnost. Určování pravověrnosti nebylo jednoduché. Text knihy musel odpovídat tomu, co zastává křesťanství. Pokud šlo o novozákonní knihu – evangelia, dopisy apod. bylo měřítkem tkzv. Apoštolské vyznání víry. Každá zvolená kniha musela ale korespondovat i se zbytkem bible, tedy i se Starým zákonem.
Ve Starém zákoně je mnoho proroctví o příchodu Mesiáše (spasitele) a ve všech je napsáno totéž, co se skutečně pak v době Ježíšova narození, pozemského života, ukřižování i zmrtvýchvstání, odehrálo. I to bylo při výběru knih důležité.
Co se týče vydělávání na zvěsti, že Ježíš Boží syn, obávám se, že to samo církvi mnoho výdělku nepřineslo. Z historie je jasné, že toto bylo okolí spíš proti srsti a za hlásání evangelia se v jistých dobách trestalo. Církev začala vydělávat až když si do toho přimíchala pár pohanských „drobností“.
A je-li Ježíš Boží syn či nikoliv, není otázkou prolhanosti nebo pravdomluvnosti církve ale otázkou mojí či Vaší osobní víry.

perumax

Já bych řekl že církev lže.Protože kdyby byl Bůh tak nedopustí to co se ve světě dějě a dal by nám 4 ruce abychom se tak nenadřely

LejdyTerr

Ano, samozřejmě že církev lže!!! Žádný Bůh není, BIBLI si lidé napsaly sami, Ježíš byl nromální člověk, který uměl pár triků, ale žádné zázraky!!!

Lencis

Maminka vám všem četla nebo vyprávěla pohádky a tvrdila vám, že vše vždycky skončí dobře… lhala vám?

Tatínek vám určitě říkal jak ste šikovní, jak jste mu moc pomohli, když jste mu pomáhali něco opravit, přitom jste určitě spíše překáželi… lhal vám?

Paní učitelka vás chválila za nádherný obrázek, který byl ve skutečností jen flekem uprostřed papíru… lhala vám?

Možná že v Bibli je spousta nepřesností, nesrovnalostí, možná že něco chybí a něco naopak přebývá. Spoustu chyb vznikalo přepisem (uvědomme si, že jednotivé knihy bible vznikali v dobách kdy neexistoval knihtisk, kopírky… opisovalo se ručně), také překlady z jazyků do jazyků můžou někdy ovlivnit význam. Bible zkrátka není dogma Tedy dle mého názoru, jsou lidé, kteří ji tak berou, ale jsou to lidi zřejmě nevzdělaní, protože je průkazné, že bible je vlastně jedna velká knihovna se spoustou knih. Nejen mnoho autorů, ale i více žánrů. Najdeme zde dopisy, žurnalistiku, dokumentaristiku, ale i vyprávění a pozor i alegorie (typické je např. vyprávění o Jonášovi a velrybě) Co tím vším chci říct? Jen to, že nám nikdo nelže (a to nehájím církev, také mám svůj názor na její fungování, ale ono je to zase jen o lidech a lidi nejsou figurky kterými nějaký fousatý chlapík harje jako s loutkami, takže jestli lidé vraždí, kradou, lžou… jestli jsou katasrofi, které jsou způsobené jen a jen lidským faktorem, který nemá pokoru k přírodě… jestli jsou války kvůli hamižnosti a hlouposti lidského pokolení nezjednodušujme si to tvrzením, že Bůh není protože by tohle nedopustil!

A na závěr, tak jak už bylo řečeno, otázka jestli byl Ježíš synem Božím je založena na víře… na víře, která buď je a nebo není… Neuvěříš jen proto že si přečteš v Bibli informaci o tom že Bůh je Boží syn, maximálně ti Bible může pomoci přemýšlet, může ti dávat otázky… ale možná i odpovědi… jen je ji potřeba brát jako pomůcku na cestě, ne jako knihu faktu.