Postmaster

Byl Ježíš Kristus skutečně ukřižován?

Bible to je kniha plná zázraků, která začíná tím, že prý bůh vše z ničeho stvořil za pouhých šest dní a sedmý den si odpočnul, jak všichni víme, tak zázraky existují jenom v pohádce to znamená, že svatá víra je založená na pohádkách, kdy v nouzi věříme na pohádky a zázraky.

Příběh o Ježíši Kristu je pohádka, a tak je Ježíš Kristus vymyšlenou pohádkovou postavou která vystupovala v Římě na divadle, divadelní hry tehdy psali studenti filosofie a studenti filosofie i hráli postavu Ježíše Krista na divadle.

Proč na divadle byl příběh o ukřižování Ježíše Krista? Šlo o to, aby tento divadelní příběh získal u diváků velikou reklamu, a to se povedlo v té době diváci milovali mnoho násilí, proto mohl Ježíš Kristus po ukřižování vstát z mrtvých, protože na divadle jsou možné zázraky.

Dneska jsou zase populární postavy jako je třeba Superman a Batman který dělá zázraky, děti věří tomu, že Superman Batman skutečně existuje a o tom jsou moderní pohádky. Jsme klamáni od narození do smrti, příčinou je to že z cizího krev neteče.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ježíš je historická postava, nikoliv pohádka. Jak je to s příběhy popsanými v Bibli nevím, ale z větší části mohou být smyšlené, i když někdy s reálným základem. U ukřižování jsem nebyl, ale je historicky je známo, že symbol kříže vznikl až později. Římané přibíjeli své nepřátele (nejen křesťany) na konstrukci tvaru „T“.

Další odpovědi
led

Myslím, že dávny Príbeh o odsúdencovi Ježišovi prezývaného Kristus, nie je rozprávka. V opisovanom čase v Biblii, bol spôsob popravy ukrižovaním bežným trestom pre ťažkých zločincov a ľudí porušujúcich vieru (podľa dnešných pomenovaní – kacírov)
Ježíš základnou filozofiou svojej viery v Boha, ohrozoval moc Ríma a izraelských kňazov, faktických pánov v tejto oblasti Palestíny, Judei. Rímsky konzul, zastupujúci v tejto dobe Rímsku moc v tejto oblasti, si symbolicky „umyl ruky“ a odovzdal vinníka k odsúdeniu podľa židovského práva. Aj keď podľa legiend Ježiš nebol odsúdený na smrť, zavesenie na kríž za ruky, bežne spôsobilo smrť v priemere už za niekoľko hodín deštrukčným vykĺbením ramien a následkom zúžených ciev a žíl, nedostatočného obehu krve v organizme neschopnosťou dýchania spojenej so stratou vedomia s následnou smrťou… tento rozsudok bol prakticky rozsudkom smrti.
Dodnes sa fyzický dôkaz o skutočnom Ježišovi z Nazaretu nenašiel, takže nebolo možné použiť ani test DNA. Táto neistota, či Ježiš bol, alebo nebol skutočný živý človek, ostáva naďalej.
Umelecké diela o živote Ježiša Krista sú predstavou ich autorov, poplatnou dobe a viere v čase písania, ako by mohol Ježiš vyzerať, ak by skutočne žil.

Pôvodné „ukrižovanie“ bolo zavesenie priviazaním roztiahnutých rúk odsúdenca na stĺp s ramenom (tvar T). Niekedy sa na rameno priviazali nohy a odsúdenec tak visel dole hlavou, napríklad Šimon – prezývaný Peter (skala), nám známy ako sv.Peter.

xiperio

No v té době to byla běžná poprava. A jestli existoval nebo ne, není to jedno? Buď si z toho vezmu, jen to dobré pro život nebo ne. Každý má možnost volby.

hapiky

Divadlo tady hraješ ty, včetně zkresleného pohledu na historii.

ten který je

To pokládáš otázku,nebo tady pořádáš nějakou svoji přednášku?

Kelt

Tady není podstatné, zda žil a jak žil a co je pravda na těch příbězích. Tak se na to dívá ten, kdo si nevidí dál než na špičku nosu, třeba ve skutečnosti zahlédne zajíce 800 m daleko. Podstatné jsou ty myšlenky, na síla v nich obsažená. V pohádkách jsou skryté známé skutečnosti a Bible také uvádí pár příběhů, ale všechny ty příběhy jsou o lidech, o hodnotách a vztazích.

Roman71

Ano, v Bibli jsou zaznamenány zázraky, které se skutečně (za účasti pozorovatelů) staly. Nicméně, nikde v Bibli není napsáno, že Bůh stvořil zemi za doslovných 6 dnů o 24 hodinách. Pokud jste četl pozorně 1.Mojžíšovu 1.kapitolu, muselo vám zákonitě dojít, že onen „den“ bylo velmi dlouhé období a ne pouhých 24 hodin.

Co se týká „ukřižování“ Ježíše Krista, chtělo by to nejdříve pozorně přečíst 5.Mojžíšovu 21.kapitolu a v ní poslední dva verše. Stejný způsob popravy byl totiž použit i v případě Ježíše Krista až na rozdíl, že Ježíš nebyl prokletý Bohem, ale vztáhl naše prokletí na sebe – zemřel za nás, jak je napsáno v Janově evangeliu 3.kapitole 16.a 17.verši. Také třetího dne nevstal sám, ale byl vzkříšen Otcem (Bohem), taktéž jak bylo předpovězeno.

Symbol kříže byl do překladů Bible zanesen až po konverzi římského císaře Konstantina, kdy se podle Ježíšovy předpovědi hojně rozmáhalo falešné učení. A nebyla to jediná změna, která byla v Písmu provedena. Naštěstí existují fragmenty (cca 22 tisíc) a velmi pečlivě provedené referenční opisy, podle kterých lze spolehlivě najít provedené změny. 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.